Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli


Galeria

Zapraszamy do oglądnięcia naszych zdjęć....

Urodziny Zosi

Niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki,
bo dziś są Twoje urodzinki.

/źródło: www.elfi.pl/

Zbiór prac Kalinki

Prezentujemy zbiór prac Kalinki, która za pomocą papieru, nożyczek, kredek i plasteliny, dzielnie wykonywała zadania przedszkolaka podczas zdalnego nauczania. Efekty tego pracowitego półrocza są imponujące. 

Kwiatek od Hani

Przedstawiamy wykonanego przez Hanię - eko kwiatka. Przemiana papierowej rolki, którą zwyczajnie wyrzuca się do śmieci w kolorową ozdobę, to działanie charakteryzujące postawę proekologiczną. Tym sposobem w koszu wyląduje mniej śmieci, a pokój Hani zyskuje wspaniałą wiosenną dekorację.

Prace plastyczno - techniczne Zosi i Oskara

Starszy brat Oskar i jego młodsza siostra Zosia wykonali godła Polski z płatków kosmetycznych. Mali patrioci zawsze pamiętają o symbolach narodowych, znają ich symbolikę i ogromną wartość. Widać, że biało - czerwone, to ich barwy ulubione.

Oskar wykonał również super robota z kartonu i plastiku. Trzeba przyznać,że robi wrażenie. Niestety nie wiemy, czy to robot sprzątający, a może jakaś wyższa szatuczna inteligencja? 

Plastelinowe zwierzątka Hani

Hania nadesłała do nas zdjęcia kota i ptaka, które wykonała własnoręcznie z plasteliny. W przyrodzie, kot to naturalny wróg ptaka, jednak nie w tym przypadku. Plastelinowe zwierzątka Hani czują się doskonale w swoim towarzystwie. Wspaniałe prace Haniu.

Marcel - Orzeł biały

Marcel zainspirowany treścią "Legendy o Lechu, Czechu i Rusie", również zaangażował się w obywatelskie powinności i stworzył papierową wersję polskiego Godła. Do swojej aktywności wciągnął kogoś z domowników i korzystając z szablonu jego dłoni, odrysował piękne białe skrzydła. Reszta wyszła równie znakomicie i po chwili można było już podziwiać efekty tej zharmonizowanej, zespołowej pracy. 

Godło Polski - Filip

Kolejnym przedszkolakiem, który podjął wyzwanie zrobienia Godła Polski jest Filip. Dzięki zastosowaniu miękiego i puszystego materiału, jakim są płatki kosmetyczne, uzyskał efekt trójwymiarowości. Wspaniały, dumny, biały orzeł wygląda jakby próbował wzlecieć ku niebu. 

Godło Polski - Adrian

Trzecie Godło Polski pochodzi z domu Adriana, który z ogromną dbałością o detale wykonał tarczę herbową, a na jej tle umieścił misternie wyklejanego z płatków kosmetycznych dostojnego ptaka. 

Maja - Godło Polski

Również Maja wykonała białego orła w koronie, który szeroko rozpościera skrzydła na czerwonym tle. 

Początki powstania godła związane są z Lechem, twórcą polskiej państwowości. Symbol orła jest związany z Gnieznem, czyli stolicą, która została stworzona przez Lecha. Gdy przebywał on pod Poznaniem, zobaczył nagle na drzewie gniazdo, w którym znajdował się biały orzeł z trzema pisklętami. Nagle orzeł rozpostarł skrzydła na tle czerwonego od zachodu słońca nieba. Widok ten tak zachwycił Lecha, że postanowił on wykorzystać motyw orła w swoim herbie.

Majka jako mała patriotka z wielką dumą prezentuje Herb Polski, tak jak orzeł z legendy prezentował swoje piękno i majestat. 

Wiktoria - Orzeł biały

Święto przypadające na okres 2 - maja czyli Dzień Flagi, to jedno z tych ważniejszych w przedszkolnym kalendarzu. Znajomość polskich symboli narodowych to takie ABC małego Polaka. W tym czasie eksponujemy barwy narodowe w otoczeniu naszego domu, w pobliżu miejsca pracy, po to by podkreślić naszą przynależność i miłość do ojczyzny. W majowej galerii zaroiło się od białych orzełków. Pierwszego wykonała Wiktoria i chętnie zaprezentowała go koleżankom i kolegom z przedszkola. 

Brudasek Kalinki

Higiena osobista to bardzo ważna sprawa. Kto myje ręce, buzię i całe ciało ten jest czysty, zdrowy i dobrze się czuje. Kalinka chciała zaznajomić pewnego brudaska z zasadami higieny i zmoczyła go czym prędzej za pomocą wody i farbki nabranej na pędzel. Kredki i ołówek pomogły wyczarować cudowne bańki z piany. Nawet kaczuszki chętnie korzystają z tej kąpieli.

Wyklejanka Darii

W dniu wczorajszym dotarła do nas piękna wyklejanka od Darii. Trzeba zaznaczyć, że wyklejanie na dużym formacie (A3) jest bardzo pracochłonne i potrafi zmęczyć. Jednak jak widać nasze przedszkolaki poradzą sobie z każdym, nawet najtrudniejszym zadaniem i chętnie podejmą niełatwe wyzwania. Pracują nie tylko w pojedynkę, ale również angażują w zabawę młodsze rodzeństwo. To jest właśnie zespół skazany na sukces! 

Ekoludek Kacpra

Kacper również wykazał się swoją inwencją twórczą i nadesłał do nas zdjęcie wykonanego przez siebie Ekoludka.                  Do jego stworzenia wykorzystał  różne surowce wtórne: papier, plastik i drewno. Swojego eko - strażnika postawił na biurku    w swoim pokoju (w wiadomym celu).

Jak to dobrze, że nasza planeta ma takich nieustraszonych orędowników czystości i porządku. Z pewnością te uśmiechy zachęcą innych do podejmowania własnych proekologicznych działań na rzecz środowiska. Czapki z głów (a może nakrętki? jak kto woli).

Rodzina Ekoludków Adriana

Nasze przedszkolaki znają zasady segregowania śmieci i inne, które pozwalają chronić Ziemię przed zaśmieceniem                  i degradacją. Temat poświęcony zagadnieniom ekologii podjął Adrian. Dowodem na to, jest wykonana przez niego rodzina Ekoludków - wesołych postaci stworzonych z tekturowych rolek i bibuły. Mają one swoją obecnością przypominać o ważnym działaniu - segregowaniu śmieci. Bardzo miło z twojej strony Adrianie, że pomyślałeś również o innych domownikach                 i wykonałeś aż 3 postaci. Wzorowa proekologiczna postawa, godna naśladowania!

Prace Kalinki

Docierają do nas kolejne zdjęcia zapracowanych przedszkolaków. Temat wiosny i płynących z niej wszelakich dobrodziejstw kolorów, zapachów i dźwięków jest ciągle aktualny. Zapraszamy do oglądnięcia efektów działań plastycznych Kalinki.              W tutejszej galerii znajdziemy przemoczoną od deszczu, uśmiechniętą żabę, która chwali się swoim żółtym parasaolem, ale tak naprawdę wcale się nim nie osłania, bo uwielbia wiosenny deszcz. Kolorowe kwiaty, które nie mniej szczęśliwe wyrosły sobie gdzieś na łące i pną się ku słońcu. Jak również obrazki przedstawiające rośliny i zwierzęta kojarzące się z wiosną, które Kalinka zgrabnie połączyła w pary. Brawo Kalinko!

Pisanki Oskara

Przedstawiamy kolejne dwie wspaniałe pisanki autorstwa Oskara. Jedna z nich wykonana jest z klocków lego, druga malowana kredką na papierze. Brawo za kreatywność i zaangażowanie.

Wyklejanka Filipa - Kogucik

W tygodniu poświęconym tematyce wiejskiej zagrody, powstały prace przedstawiające zwierzęta żyjące w gospodarstwie. Od Filipa otrzymaliśmy pracę plastyczną przedstawiającą postać koguta - gospodarza i opiekuna wiejskiego kurnika. Przy pomocy kolorowego papieru, kleju i nożyczek udało się Filipkowi stworzyć dumnego ze swego kolorowego ogona ptaka. 

Prace Dominika o tematyce wielkanocnej

Z okazji Wielkiej Nocy powstało wiele różnych pisanek, wykonanych przez naszych podopiecznych. Kolejna wspaniałą pisankę do naszej przedszkolenej kolekcji wykonał Dominik. Jest to śmiejąca się plastelinowo- brokatowe jajo malowane również flamastrem. Oprócz tego Dominik korzystał z kart pracy "Domowego Przedszkola" i połączył w pary takie same obrazki. 

Pisanka Wiki

Wiktoria również jest już przygotowana do świąt wielkanocnych. Jej kolorowej pisance nie brakuje blasku, bo ozdabiają ją cekiny. A jak wiadomo cekiny to jedna z rzeczy którą dziewczyny lubią najbardziej. Na nadesłannym zdjęciu widzimy uśmiechniętą dziewczynkę, dumną z wykonanej pracy. I bardzo słusznie, bo z takiej pisanki można być dumnym!

Malowanie pisanek u Darii

Tradycji malowania pisanek uległa także Daria. Kolorowe styropianowe pisanki powstawały w rodzinnej atmosferze. Po wyschnięciu farby, te świąteczne dzieła ozdobią zapewne stół wielkanocny. Dobra robota dzieciaki!

Pisanka Adriana

Z wielkim rozmachem do malowania pisanek podszedł Adrian. Wykorzystując kolorową kredę, namalował okazałych rozmiarów pisankę na przydomowym chodniku. Czyżby rzucił pisankowe wyzwanie swoim sąsiadom? Możliwe, że teraz na tym osiedlu powstaną kolejne kredowe pisanki, bo dzieło Adriana bardzo inspiruje.

Wielkanocna pisanka Filipka

W Wielkim Tygodniu spodziewaliśmy się działań atrystycznych zwiążanych z tradycjami wielkanocnymi i nie zawiedliśmy się. Swoją świąteczną pisankę, jako pierwszy przedstawił Filipek. Jak widać na załączonych zdjęciach, łączenie różnych technik plastycznych może dać wspaniały efekt.

Żabki w stawie Wikusi

Wiktoria natchniona wiosenną aurą stworzyła wyklejankę z żabkami w roli głównej. Żabki wystawiły brzuszki z wody i opalają je sobie pierwszymi wiosennymi promieniami słońca.

Wiosenna łąka Bartosza

Z gorącymi pozdrowieniami dla pani dyrektor, wszystkich pań i dzieci z przedszkola otrzymaliśmy pracę plastyczną od Bartosza. Spacer po łące wśród kwiatów i kolorowych motyli latających wokół, to prawdziwa przyjemność, przeniesienie tych emocji na papier to prawdziwa sztuka. 

Karty pracy Dominika

Kontynując temat wiosny przedstawiamy prace wykonane przez Dominika z naszego "Domowego przedszkola." W kartach pracy Dominik poszukiwał zwiastunów wiosny, łączył w pary takie same obrazki i wypełniał kredką kolorowanki. Jak widać także nasze najmłodsze przedszkolaki wytrwale ćwiczą swoje umiejętności manualne i umysłowe - brawo!

Filipek - Żabki w stawie

Kolejna praca plastyczna dotarła do nas od Filipka. Ilustracja przedstawia żabki w stawie, które wychyliły z wody swoje ciekawskie główki, czyżby śpiewały piosenkę powitalną na cześć Pani wiosny?

Pani Wiosna - praca plastyczna Zuzi

Wiosna nadeszła, wiemy już napewno!

Ten fakt nie umknął również uwadze Zuzi, która nie tracąc ani chwili, wyjęła swoje farby i pędzel, aby uwiecznić jej postać na papierze. I w ten oto sposób jest; uśmiechnięta, z rozwianymi włosami, w zwiewnej sukience - zielonej oczywiście.