Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli

Pokaz ekomody

2 miesiące temu

Święto zwane Dniem Ziemi (obchodzi się je 22 kwietnia) ustanowiono po to, by – poprzez promowanie postaw proekologicznych – uświadamiać społeczeństwu, jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbył się pokaz mody ekologicznej.  Mogło w nim wziąć udział po pięciu przedstawicieli każdej z grup. 
25 kwietnia 2024 r. sala „Pszczół” została zamieniona w wybieg. Po jego obu stronach zasiadła widownia, zaś u szczytu – jury, które oceniało prezentowane przez dzieci kreacje. 
A te były zachwycające! Powstały z rozmaitych surowców i pustych opakowań. Ich twórcy, czyli rodzice, wykazali się dużą pomysłowością i talentem. Były więc: suknie i spódnice, fantazyjne nakrycia głowy, torebki, kamizelki, a nawet całe przebrania: począwszy od Elvisa Presleya i dinozaura, na robocie, smartfonie i pralce skończywszy. 
Dzieci odnalazły się w roli modeli, a przerwach pomiędzy poszczególnymi częściami prezentacji wszystkie przedszkolaki brały udział w konkursie wiedzy o segregowaniu odpadów i rozwiązywały zagadki związane z szeroko pojętą ekologią.
W nagrodę uczestnicy pokazu otrzymali dyplomy oraz doniczki z ziemią i nasionami bratków, zaś grupy – donice, ziemię i cebulki, z których wkrótce powinien wyrosnąć pyszny szczypiorek. Były też uwielbiane przez dzieci musy owocowe.
Na zakończenie była, oczywiście, sesja zdjęciowa. Czymże bowiem byłby pokaz mody bez błysku fleszy? (MZ)