Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli

Wokół Stalowej Woli

3 miesiące temu

Grupa Biedronki uczestniczyła w zajęciach organizowanych w ramach projektu „MODELOWE ROZWIĄZANIA NA TRUDNE WYZWANIA - Plan Rozwoju Lokalnego i Instytucjonalnego w Stalowej Woli”. Projekt wspierany jest przez Gminę Stalowa Wola i ma na celu budowanie tożsamości jego mieszkańców w każdym wieku.
Zajęcia zostały podzielone na dwa bloki tematyczne. Pierwszy z nich dotyczył „Pięknych miejsc w naszym mieście w rysunku”. Pani Iwona Sobiło przedstawiła dzieciom ciekawe miejsca w Stalowej Woli oraz historię ich powstania. Następnie przedszkolaki tworzyły rysunki, które przedstawiały ich ulubione miejsca w mieście używając świecy woskowej i farby.
Kolejne zajęcia pod tytułem „Zaczarowana lokomotywa w Rozwadowie w zagadkach i ciekawostkach” poprowadził pan Henryk Giecko. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowieści o tradycjach kolejarskich Rozwadowa oraz obejrzały oryginalne przedmioty związane z kolejnictwem, takie jak czapki dyspozytora ruchu i konduktora, lampę kolejową. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom za udział w projekcie edukacyjnym.