Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli

Dzień pełen kwiatów i uśmiechów

4 miesiące temu

8 marca – to data ważna dla wszystkich kobiet; i dużych, i małych. W święto pań już od rana dało się wyczuć radosną atmosferę. Były: kwiaty, upominki, pamiątkowe dyplomiki i pełne serdeczności życzenia. Chłopcy spisali się na medal; wręczając swym koleżankom okolicznościowe souveniry oraz tulipany czy gerbery, pokazali, że są prawdziwymi dżentelmenami. Najważniejsze jednak, że dołożyli wszelkich starań, by Dzień Kobiet uczynić przede wszystkim miłym. Nie zabrakło tańców i zabaw przy muzyce lub z chustą animacyjną. Każda z grup znalazła swój unikatowy sposób na świętowanie.
„Krasnale” skupiły się na ważnym dla wielu kobiet aspekcie, czyli na modzie. Dowiedziały się, jak na przestrzeni lat zmieniały się ubrania, poznały historię Coco Chanel, wzięły udział w zabawie dydaktycznej polegającej na łączeniu w pary obrazków rozmaitych elementów garderoby i ich cieni, by w końcu wcielić się w rolę projektantów. Dodatkowo dziewczynki (zgodnie z własnym pomysłem) ozdobiły korony, które później z dumą nosiły.
W „Misiach” odbył się prawdziwy pokaz mody! Małe kobietki z gracją i wdziękiem prezentowały na specjalnym wybiegu: suknie, stroje i przebrania z minionych epok. Nietrudno się domyślić, że miały przy tym mnóstwo frajdy i każda z nich czuła się wyjątkowa. Nic dziwnego! Nie było dwóch takich samych kreacji, a trzeba też przyznać, że niecodziennie można się przechadzać po (zarezerwowanym dla największych gwiazd) czerwonym dywanie.
„Pszczoły” z kolei przez cały tydzień (od 4 do 8 marca 2024 r.) brały udział w projekcie ph. „Kobieta jest inspiracją”, w ramach którego poznały życiorysy pięciu niezwykłych przedstawicielek płci pięknej, czyli: Marii Montessori, Coco Chanel, Agathy Christie, królowej Elżbiety II i Marii Skłodowskiej-Curie. Uwieńczeniem tygodniowych działań było wykonanie książeczek, stanowiących swoisty poczet kobiet, które miały siłę i odwagę, by iść w życiu pod prąd i umiały zawalczyć o spełnienie swych marzeń.
W „Biedronkach” odbyły się „Wybory Mini Miss”. Dziewczynki wzięły udział w rozmaitych konkurencjach, w których chłopcy byli jurorami. Każda uczestniczka tych zmagań odkryła swoją mocną stronę i każda ukończyła je z tytułem, który najtrafniej ją określał.
Chłopcy z grupy „Plastusie” wystąpili dla swych koleżanek: zaśpiewali dla nich i zatańczyli. Tu także dzieci poznały sylwetki znanych kobiet. Później podjęły próbę wykonania kobiecego portretu. 
Reasumując, Dzień Kobiet był pełen wrażeń. Z pewnością miło i na długo zapisze się w pamięci żeńskiej części przedszkolnej społeczności. (MZ)