Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli

Z rodzicami na majowej łące

9 miesięcy temu

Zajęcia otwarte stanowią dla rodziców okazję przede wszystkim do tego, by poobserwować zachowanie swojego dziecka w grupie rówieśniczej. Inną, niezwykle istotną funkcją jest to, że w trakcie ich trwania opiekunowie mogą poznać sposoby pracy nauczycieli. Ponadto umożliwiają integrację rodziców z przedszkolem.
Mamusie i tatusiowie "Misiów" wzięli zapewne te wszystkie aspekty pod uwagę, bo gdy 10 maja otwarlyśmy przed nimi drzwi, zapraszając ich na zajęcia, w mgnieniu oka wypełnili salę po brzegi! Nie ukrywamy, że naprawdę nas, czyli wychowawczynie grupy,  to ucieszyło. Jeszcze bardziej zaś wysoka frekwencja uradowała nasze dzieciaki, bo mogły pokazać najważniejszym dla nich osobom, jak wiele już potrafią i w jakim skupieniu potrafią pracować, zgłębiając wiedzę o otaczającym świecie.
Tematem przewodnim spotkania była majowa łąka i jej mieszkańcy, celami zaś: rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i logicznego myślenia, kształtowanie umiejętności aktywnego słuchania muzyki i  utworu literackiego, tworzenie akompaniamentu z wykorzystaniem instrumentów i rozwijanie umiejętności: liczenia, dodawania i odejmowania.
Przedszkolaki udowodniły rodzicom, że potrafią wyciągać wnioski i rozwiązywać zagadki, a także przeliczać elementy i wykonywać proste działania matematyczne. W międzyczasie zamieniły się w tańczące motyle i wraz z rodzicami wykonały makietę ilustrującą cykl rozwojowy motyla.
Reasumując, to przedpołudnie upłynęło nam wszystkim bardzo owocnie, w dodatku w miłej, pełniej radości i wzajemnej życzliwości atmosferze. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, już dziś możemy zapewnić, że było to pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie tego typu spotkanie.