Święto Flagi

rok temu

Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat. Dlatego też 21 kwietnia dzieci ze stalowowolskich przedszkoli spotkały się w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli aby wspólnie obchodzić Święto Flagi. Organizatorem tego przedsięwzięcia jak co roku było Przedszkole nr 18 im. Marii Montessori w Stalowej Woli. Nasze przedszkole reprezentowała grupa Biedronki.
Uroczystość rozpoczęła się powitaniem przez Panią Dyrektor oraz odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego. Później pięknie wystrojone przedszkolaki z Przedszkola nr 18 zaprezentowały swoje zdolności wokalne, taneczne i recytatorskie prezentując historię powstania naszego kraju.

Na zakończenie wszystkie przedszkolaki wyrecytowały wiersz Cz.Janczarskiego pt. „Barwy ojczyste”.

W ramach podziękowania za przybycie wszystkie przedszkola otrzymały książki o królach panujących w naszym kraju.