Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli

V Edycja Akademii Fotografii Dziecięcej "Zjawiska pogodowe"

rok temu

Fotografia to zbiór wielu różnych technik, których celem jest zarejestrowanie trwałego, pojedynczego obrazu za pomocą układu optycznego   i światła. W konkursie fotograficznym zadaniem uczestnika jest stworzenie fotografii, zwykle nawiązującej do określonego tematu lub przy wykorzystaniu określonej techniki fotograficznej.
Nasze przedszkole jest organizatorem konkursu fotograficznego, w którym mogą brać udział dzieci ze wszystkich stalowowolskich przedszkoli. W tym roku odbyła się jego  piąta edycja. Każdego roku przedszkolaki przy wsparciu rodziców tworzą za pomocą aparatu obraz (zdjęcie) dotyczące innej tematyki.
Tegoroczny konkurs miał na celu uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody oraz dostrzeganie jej niezwykłych detali. Uczestnicy mieli za zadanie uchwycić na zdjęciach niezwykłe zjawiska pogodowe. 
W konkursie wzięło udział osiemnaścioro dzieci w wieku 5 i 6 lat, z jedenastu stalowowolskich przedszkoli. Wszystkie wykonane przez nie prace spełniły wymogi formalne. Na fotografiach mogliśmy zaobserwować różne zjawiska pogodowe na niebie i ziemi. Wiosna, to czas kapryśnej pogody, stąd wystawa prac obfitowała w przeróżne ciekawe ujęcia tęczy, kwiatów otulonych śnieżnym puchem, kropli rosy na źdźbłach traw oraz moment starcia różnych kolorów chmur i światła na niebie. Na podsumowaniu konkursu goście mieli okazję zobaczyć choreografię do piosenki "Wiosna", przygotowaną przez Panią Agatę Gierłach i grupę "Biedronki." Nastepnie zaprezentowały swoje prace, za które otrzymali nagrody, ufundowane przez naszych sponsorów:

- Firmę Superior

- Kino Helios

- Fabrykę Zabawy 

- Firmę Paw - Pol

- oraz Panią Agnieszkę Piętkę

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i zachęcamy do rozwijania swoich pasji i oczywiście brania udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Chcemy również poinformować wszystkich zainteresowanych, że wszystkie prace konkursowe będzie można oglądać na wystawie w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli (przy ulicy Popiełuszki 10), w  dniach od 15 maja do 9 czerwca bieżącego roku.