Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli

Świąteczny debiut

rok temu

Święto Chrztu Polski jest stosunkowo nowe, bo liczy zaledwie 4 lata. W naszym przedszkolu obchodzono je po raz pierwszy. Uczciliiśy 1057. rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę, a dokładniej przez Mieszka I, co uważa się za symboliczny początek państwa polskiego. Zdaniem historyków, nastąpiło to 14 kwietnia 966 roku.
14 kwietnia 2023 r., w godzinach przedpołudniowych odświętnie ubrane przedszkolaki, wraz ze swoimi Paniami, zgromadziły się w sali "Pszczół", by włączyć się w ogólnopolskie świętowanie. Wychowawczynie tejże grupy przybliżyły wszystkim obecnym historię powstania naszego państwa.
Najpierw Pani Dyrektor wyjaśniła dzieciom, co stało się przyczynkiem do zorganizowania uroczystości. Następnie  wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu. Po tym przedszkolaki obejrzały dwie prezentacje, które w przystępny sposób wyjaśniły, kim był Mieszko I, przybliżyły legendę o Lechu, Czechu i Rusie i usystematyzowały wiedzę dzieci na temat narodowych symboli. Świętowanie zakończyliśmy piosenką "Jesteśmy Polką i Polakiem" i wykonaniem pamiątkowych fotografii.