Koncert muzyczny

rok temu

W dniu 30 marca dzieci z grupy "Plastusie" i "Biedronki" wybrały się do Państwowej Szkoły Muzycznej. Celem wycieczki było poznanie pięknego brzmienia różnych instrumentów muzycznych, oraz sprawdzenie słuchu muzycznego naszych przedszkolaków. Dzieci wysłuchały gry na kilku znanych instrumentach: ksylofonie, saksofonie,  flecie poprzecznym, akordeonie, gitarze, klarnecie, skrzypcach  i pianinie. Miały też okazję zobaczyć instrumenty, których nie widziały nigdy wcześniej. Atmosfera podczas pokazu była bardzo radosna, a dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały i oglądały prowadzącej. Radośni, uśmiechnięci i pełni nowych wrażeń wróciliśmy do naszego przedszkola.
Nie pozwólmy na to aby muzyka była dla dziecka jedną z wielu naukowych dziedzin lecz zapoznajmy go z jej magiczną mocą.
Nauczmy dzieci cieszyć się Muzyką!