Jaszczur i przyjaciele

Było intrygująco!
Burzofon, wodofon, misa tybetańska, krowi dzwonek czy żółwi bęben - to tylko część nazw instrumentów, które podczas spotkania z panami z Pracowni "Jaszczur i Przyjaciele" poznały nasze przedszkolaki.
Audycja odbyła się 28 marca 2023 r. Jej tematem były instrumenty niekonwencjonalne, które śmiało można nazwać dziwnymi. Z całą pewnością jednak wszystkie, co do jednego, i pod względem wyglądu, i pod względem wydawanych przez siebie dźwięków są intrygujące!
Pochodzą z najdalszych zakątków świata, m.in. z Australii czy Tybetu. Dzieciaki słuchały ich jak urzeczone. Co więcej, panowie: Piotrek i Paweł stworzyli przedszkolakom możliwość zagrania na zgromadzonych przez siebie przedmiotach o muzycznym przeznaczeniu. Radości było co niemiara. Nie tylko słuchając, ale też współtworząc muzykę wraz z naszymi gośćmi, dzieci otrzymały kolejną porcję wiedzy o świecie dźwięków układających się w melodie.