Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli

Witaj Wiosno

11 miesięcy temu

„ Marzanno, Marzanno
Ty zimowa panno!
Zrób miejsce Wiośnie 
Uciekaj gdzie pieprz rośnie!”
20 marca w naszym przedszkolu od samego rana było gwarno i wesoło, dzieci z grupy "Plastusie"  przybyły do przedszkola ubrane na zielono.  Zaraz po śniadaniu rozpoczęły się zajęcia pt. Witaj wiosno! Były to zajęcia otwarte z udziałem rodziców. 
Podczas nich dzieci pożegnały wcześniej wykonaną "Marzannę" - znak odchodzącej zimy. Wywieźliśmy zimę na taczce z sali, a przywieźliśmy Wiosnę.
Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. „Jak chomik szukał Wiosny” M. Galicy. Na podstawie, którego zapoznały się z pierwszymi oznakami wiosny. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą i umiejętnościami związanymi z nową porą roku, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki, grały na instrumentach i uczestniczyły w zabawach  muzyczno-ruchowych do piosenek przygrywanych przez Panią Dyrektor na pianinie.
Najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wykonanie pracy plastyczno- technicznej za pomocą igły i nici. Praca polegała na współpracy rodzica z dzieckiem. Powstały piękne owoce leszczyny. Mamy nadzieję, że dzięki staraniom naszych wspaniałych Przedszkolaków, Wiosna zawita do nas na dobre.
Zajęcia otwarte dla rodziców to jedna z form współpracy przedszkola z rodzicami, w czasie której mają oni okazję zapoznać się między innymi ze sposobami pracy dydaktyczno - wychowawczej oraz przekonać się, jak wiele ich pociechy już potrafią zrobić. Dzieci 
z niecierpliwością oczekują wizyty rodziców. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za udział na zajęciach otwartych!