Myję ręce, bo wiem więcej

rok temu

16 lutego dzieci z grupy Biedronki uczestniczyły w warsztatach pt. „Myję ręce bo wiem więcej” prowadzonych przez Panią Iwonę z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stalowej Woli.
Zajęcia miały na celu przypomnienie przedszkolakom, że jedną z najprostszych i najskuteczniejszych metod ochrony przed bakteriami i wirusami, a także ograniczenia liczby zachorowań jest mycie rąk wodą i mydłem.
Podczas warsztatów Pani Iwona pokazała instruktaż, jak myć ręce aby zmyć bakterie, wirusy i pasożyty szkodliwe dla zdrowia. Dzieci dowiedziały się, że mycie rąk chroni przed zakażeniami chorobami wirusowymi, np. grypą, rotawirusem czy chorobami bakteryjnymi. Poprzez proste doświadczenie dzieci przekonały się jak łatwo można przenieść wirusy i bakterie na inne przedmioty czy na drugą osobę.
Na zakończenie dzieci dostały książeczki z kolorowankami i wierszykami dotyczącymi higieny.