W duchu przyjaźni

rok temu

W tym roku w Walentynki "na warsztat" trafiła wartość, jaką jest przyjaźń. Wszystko po to, by dzieci mogły usystematyzować wiedzę na jej temat. Starszaki podjęły próbę zdefiniowania tego pojęcia, w młodszych grupach położono nacisk na sposoby okazywania przyjaźni. Co więcej, wszyscy dołożyli starań, by 14 lutego stał się jednocześnie dniem wzajemnej życzliwości.
Nie zabrakło również typowo walentynkowych zajęć z serduszkami w roli głównej. Dominowały kolory czerwony i różowy, gdyż tego dnia dzieci miały na sobie elementy garderoby w tych właśnie barwach. Powstały walentynki, które dzieci mogły wręczyć przyjaciołom bądź swoim bliskim. Były także: tańce z balonami czy fotobudka z okolicznościowymi akcesoriami.
14 lutego upłynął w radosnej atmosferze. Przedszkolaki dobrze razem się bawiły, ale - przede wszystkim - mogły sobie uświadomić, że naprawdę lubią się nawzajem i że wokół siebie mają wielu przyjaciół i osób, które są im życzliwe.