Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli

Czytanie to podstawa

rok temu

Mając na uwadze to, jak ważne jest popularyzowanie czytelnictwa, przez cały rok szkolny prowadzimy w naszym przedszkolu program pt. "Książka bawi, uczy, wychowuje".
Na program ten składa się szereg zadań, których realizacji systematycznie się podejmujemy. Jednym z nich jest stała współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną w Stalowej Woli. Co miesiąc do naszej placówki przychodzi pracownica Filii nr 1 - Oddział dla dzieci, by przeczytać przedszkolakom dostosowane do ich wieku nowości wydawnicze.
Jedno z takich spotkań miało miejsce 10 lutego 2023 r. Pani Angelika Maślach odwiedziła wszystkie grupy i w każdej przeczytała dwie książki. Dzieci wysłuchały ich z uwagą. Część pochwaliła się posiadaniem kart bibliotecznych i regularnym korzystaniem z zasobów miejskiej książnicy.
Zachęcamy do systematycznego czytania dzieciom, przypominając o długiej liście korzyści płynących z tej czynności. Wśród nich są m.in.: zwiększanie inteligencji i wydolności mózgu, zdobywanie wiedzy, poszerzanie zasobów słownictwa, rozbudzanie wyobraźni, wyrabianie cierpliwości... Co więcej, badania jednoznacznie dowodzą, że dzieci, którym we wczesnym dzieciństwie czytano książki, lepiej radzą sobie w szkole, są bardziej kreatywne, lepiej myślą i lubią się uczyć. 
"Bez względu na to, ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji”. (Jim Trelease - pisarz, pedagog)