Koncert muzyczny - poznajemy wiolonczelę

rok temu

3 stycznia w naszym przedszkolu pojawili się nauczyciele i uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli. Przybyli z przepięknymi dźwiękami wiolonczeli i... z magią świątecznych nut. Zwrócili uwagę dzieci, na fakt, że na wiolonczeli można grać, szarpiąc palcem struny lub pociągając po strunach smyczkiem; można to robić i cicho,  i głośno.
Przedszkolaki z zachwytem oglądały i słuchały kolęd oraz świątecznych piosenek wykonywanych przez utalentowanych gości. Niektóre dzieci spróbowały gry na instrumencie.
Celem spotkania było rozwijanie wrażliwości i zdolności muzycznych, kształtowanie poczucia rytmu i słuchu muzycznego. Już nie możemy doczekać się kolejnego koncertu i następnego muzycznego gościa!