Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli

Ślemy życzenia

rok temu

"Dzisiaj się drogie dzieci dowiecie,

jak trafiają listy do ludzi na całym świecie.

Nadawca pisze list i go adresuje,

do osoby, której wiadomość wysłać planuje..."

 

Dzieci z grupy "Plastusie" poznały wiele zwyczajów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, m.in. wysyłanie życzeń na kartkach świątecznych. Niestety, w dobie poczty elektronicznej i telefonów komórkowych zwyczaj ten powoli zanika. Są jednak tacy, którzy uważają, że nie ma lepszego sposobu na złożenie życzeń niż tego, który zaczyna się od wrzucenia do skrzynki na listy ręcznie wypisanej kartki.

Przedszkolaki przy wykonywaniu kartek miały okazję dowiedzieć się, kim jest adresat, a kim nadawca. Zobaczyły też, jak prawidłowo zaadresować kartkę oraz do czego służy znaczek. Kartki zostały przygotowane przez dzieci, zaadresowane z pomocą Pani, znaczek przyklejony samodzielnie.

Z gotowymi kartkami wybraliśmy się na pocztę. Do kogo trafią? Mamy nadzieję, że niespodzianka będzie udana!

Pamiętajmy, że zaszczepione w przedszkolakach tradycje bożonarodzeniowe i obyczaje związane z tymi szczególnymi świętami pozostaną na długo w ich pamięci i prawdopodobnie będą kultywowane w dorosłym życiu. To także doskonała okazja, by przypomnieć wszystkim rodzicom i pozostałym członkom rodzin o pielęgnowaniu polskich tradycji i obyczajów. Dzieci są doskonałymi obserwatorami i chętnie naśladują dorosłych.