Przedszkolaki dla seniorów - konkurs piosenki

rok temu

10 listopada odbył się Miejski Przegląd Piosenki Patriotycznej zorganizowany z okazji Narodowego Dnia Niepodległości oraz Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Organizatorem tego przedsięwzięcia były: Przedszkole "Chatka Misia" i Centrum Aktywności Seniora.

Nasze przedszkole reprezentowała Alicja Zawalik (lat 5) z grupy "Plastusie". Ala solo zaśpiewała piosenkę pt. "Co to jest niepodległość?". W swój występ włożyła całe serce, za co otrzymała gromkie brawa.

Przegląd miał na celu: wspieranie wychowania patriotycznego dzieci poprzez formy aktywności, integrację międzypokoleniową, popularyzację pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej i promocję młodych talentów. Każdy uczestnik tego dnia otrzymał nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Naszym zdaniem, warto rozbudzać w dzieciach zamiłowanie do świata dźwięków poprzez: muzykowanie, śpiewanie, tańczenie w domu, słuchanie wartościowej muzyki, uczestnictwo w koncertach dedykowanych dzieciom.