Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli

Rozpalmy żar patriotyzmu

rok temu

9 listopada o godzinie 15:30 w przedszkolnym ogrodzie zapłonęło patriotyczne ognisko. Do tego niecodziennego wydarzenia, które przyciągnęło społeczność naszego przedszkola, doszło z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na początku, by wprowadzić zgromadzonych w odpowiedni nastrój, grupy: "Misie" i "Plastusie"  zaprezentowały program artystyczny. 4-, 5- i 6-latki przypomniały "Katechizm polskiego dziecka", śpiewająco wyjaśniły, czym jest niepodległość, i zaprosiły zgromadzonych w muzyczną podróż po Polsce, zapewniając przy tym, że czują się Polkami i Polakami.

Występ dzieci bardzo spodobał się rodzicom i dziadkom przybyłym na uroczystość. Nie szczędzili oni swym pociechom oklasków i pochwał. W oczach przedstawicieli najstarszego pokolenia pojawiły się nawet łzy wzruszenia...

Po tym, wszyscy skupili się przy ognisku, by włączyć się we wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Dla ułatwienia zadania, przygotowałyśmy specjalne śpiewniki zawierające utwory śpiewane ku chwale ojczyzny już od dziesiątek lat. W ten sposób wybrzmiały m.in. tytuły takie jak: "My, Pierwsza Brygada", "Przybyli ułani", "Rozszumiały się wierzby płaczące" czy "O, mój rozmarynie". Na koniec, stojąc ramię w ramię, zaśpiewaliśmy "Ogniska już dogasa blask". Na naszych wierzchnich ubraniach pyszniły się biało-czerwone kotyliony. Na wszystkich uczestników zaś czekała ciepła herbata.

Na szczęście pogoda nam sprzyjała. Cieszymy się, że znalazły się osoby chętne do wspólnego celebrowania Narodowego Święta Niepodległości. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami udało się nam wzniecić w najmłodszych obywatelach Polski żar miłości do ojczyzny.