Muzyczna podróż z Jaszczurami

rok temu

25 października 2022 r. nasze przedszkole odwiedzili panowie z Pracowni Jaszczur i Przyjaciele. Tym razem zabrali nas w podróż dookoła świata. Zagrali dla nas kilka znanych muzycznych motywów, dzięki którym przenieśliśmy się kolejno: do Meksyku, do Hiszpanii, do Francji, na morza i oceany, na Dziki Zachód, w polskie Tatry i na Ukrainę. Wykonaniu poszczególnych utworów towarzyszyła prezentacja strojów i elementów kultury (okraszonych słownictwem typu: corrida, ponczo czy sombrero) charakterystycznych dla poszczególnych krajów. Co ciekawe, w rolę modeli wcieliły się chętne przedszkolaki. Ja zwykle, czas spędzony z "Jaszczurami" był wartościowy, ale i wesoły. Panowie Piotrek i Paweł po raz kolejny udowodnili, że nauka i zabawa to dobre połączenie.