Muzeum Bombki Choinkowej

rok temu

13 października 2022 roku  chętne dzieci  z naszego przedszkola wraz z rodzicami wybrali się na wycieczkę autokarową do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

Pod opieką przewodnika podziwialiśmy przepiękne choinki z różnych części świata i epok, oraz setki unikatowych i niepowtarzalnych ozdób. Obejrzeliśmy cały proces powstawania bombki począwszy od wydmuchiwania, poprzez srebrzenie aż do  ręcznego ozdabiania. Dzieci przekonały się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości.

Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki wg własnego pomysłu.

Na koniec naszego pobytu w fabryce udaliśmy się do firmowego sklepu, gdzie każdy z nas zaopatrzył się w przepiękne ozdoby, które upiększą nasze choinki. Pięknym ukoronowaniem wycieczki były bombki z imieniem dla każdego uczestnika wyjazdu.

Wycieczka, z pewnością, dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.