Bezpieczeństwo przede wszystkim

rok temu

26 września 2022 r. nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli. Celem wizyty było przypomnienie dzieciom zasad dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na ten temat. Potrafią przechodzić przez ulicę na przejściu dla pieszych, zdają sobie sprawę z konieczności zapinania pasów i jeżdżenia w foteliku samochodowym, rozumieją potrzebę stosowania odblasków. Policjanci przypomnieli także, jak należy się zachowywać, gdy zaczepia nas nieznajomy.

Na zakończenie spotkania stróże prawa otrzymali od dzieci album, złożony z prac wykonanych przez wszystkie grupy. My zaś dostaliśmy od nich kolorowanki i książeczki z zadaniami służącymi dalszemu utrwalaniu nabytej już wiedzy.