Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli

Z biegiem Wisły

rok temu

21 czerwca br. odbyła się uroczystość pożegnania przedszkola przez dzieci z grupy "Plastusie" kończące pierwszy etap edukacji.

Był to dzień wyjątkowy: z jednej strony uroczysty i radosny, ale też pełen zadumy i wzruszeń. Stanowił bowiem uwieńczenie kilku wspólnie przeżytych lat. Z całą pewnością jednak będzie niezapomniany, zarówno dla dzieci i rodziców, jak i pań pracujących w wyżej wymienionej grupie.

We wtorkowe popołudnie odbyła się prezentacja przedszkolnego dorobku dzieci. Rozpoczynającym, i jednocześnie wprowadzającym w uroczysty nastrój tańcem był polonez, na zakończenie którego dzieci wręczyły swoim rodzicom róże. Potem przedszkolaki zabrały bliskich w podróż "z biegiem Wisły". Zaprosiły rodziców, dziadków i rodzeństwo do znanych miast i regionów Polski, przy okazji prezentując tańce takie jak: krakowiak i kujawiak oraz choreografię do utworów: "Zasiali górale..." oraz "Dom ojczysty". Jak to zwykle w takich okolicznościach bywa, dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki. Wkładały w to całe serce! Warto odnotować, że poszczególne części występu oddzielał powracający motyw muzyczny (piosenka  "Płynie Wisła, nasza Wisła"), a o akompaniament do niego zadbała Pani Dyrektor, która zasiadła do pianina.

Podczas uroczystości popłynęły także w kierunku pań z grupy życzenia i podziękowania ze strony dzieci i rodziców.

Na zakończenie występu i - co ważniejsze - edukacji przedszkolnej "Plastusie" otrzymały dyplomy i książki, które z pewnością będą stanowiły dla nich miłą pamiątkę. Czas ucieka, dzieci w przedszkolu się zmieniają, ale wspomnienia i wspólne przeżycia pozostają w pamięci na zawsze.

Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na twarzach, życzymy Wam, Drogie Starszaki: UDANYCH WAKACJI I POWODZENIA W SZKOLE!