Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli

Wycieczka do Brzezówki

rok temu

Dnia 6 czerwca chętne dzieci z grup Pszczoły, Biedronki i Plastusie wyruszyły na wycieczkę autokarową do Brzezówki, gdzie znajduje się największy Park Dinozaurów na Podkarpaciu.

Pierwszym punktem zwiedzania był spacer w towarzystwie Pana przewodnika po parku historycznym w którym znajdowały się figury dinozaurów oraz różnych plemion żyjących w dawnych czasach. Przewodnik opowiadał  bardzo ciekawe historie z ich życia, o przynależności środowiskowej, sposobie odżywiania itp. Opowieści te bardzo zaciekawiły dzieci. Na zakończenie zwiedzania parku historycznego odbył się konkurs wiedzy dla przedszkolaków. Przewodnik zadawał pytania związane z informacjami, jakie przekazał podczas spaceru alejkami parku. Na wszystkie pytania udzielono bezbłędnych odpowiedzi.

Kolejnym etapem wycieczki były zabawy z wykorzystaniem dostępnych w kompleksie atrakcji i urządzeń. Do dyspozycji dzieci były: dmuchańce, huśtawki, hamaki, mini golf, szachy w rozmiarze XXL, mini boisko do piłki, trampoliny, karuzela, park linowy i wiele, wiele innych.

Po kilku godzinach zabawy na świeżym powietrzu , podekscytowane i zadowolone dzieci wróciły do przedszkola gdzie czekali już na nich równie podekscytowani i stęsknieni rodzice.