Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli

Czytajmy dzieciom!

rok temu

Dzieci w wieku przedszkolnym bardzo lubią bajki i baśnie czytane przez dorosłych. Dlatego też, w każdej z grup, codziennie, panie czytają swoim podopiecznym różne opowiadania, bajki czy też legendy.

Ponadto, od czasu odwołania restrykcji wynikających z pandemii Covid-19, raz w miesiącu odwiedza nas Pani ze stalowowolskiej biblioteki. Przychodzi, by czytać dzieciom przyniesione przez siebie książki dostępne w miejskiej książnicy. Ostatni raz takie spotkanie miało miejsce 28 kwietnia br., kolejne odbędzie się w maju.

Od wielu lat jako placówka uczestniczymy w rozmaitych akcjach czytelniczych organizowanych w naszym mieście. W roku szkolnym 2021/2022 dodatkowo realizujemy autorski program czytelniczy "Książka bawi, uczy, wychowuje".  Wszystko w myśl zasady o skorupce nasiąkającej za młodu... Pragniemy zarazić nasze dzieciaki miłością do książek!

Wiemy bowiem doskonale, że czytanie dziecku rozbudza w nim ciekawość świata i zapewnia prawidłowy rozwój emocjonalny. Uczy także myślenia; rozwija język i wyobraźnię oraz doskonali pamięć. Stąd nasz apel: "Czytajmy dzieciom!".