Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli

Święto Flagi w SDK

ponad 2 lat temu

27 kwietnia br. wychowankowie stalowowolskich przedszkoli spotkali się w Spółdzielczym Domu Kultury, by wziąć udział w obchodach Dnia Flagi Państwowej. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o symbolach narodowych.

Z tej okazji Przedszkole nr 18 im. M. Montessori zorganizowało przegląd utworów o charakterze patriotycznym. Nasze przedszkole, czyli "Jedenastkę", reprezentowała grupa "Plastusie".

5- i 6-latki pod okiem swoich wychowawczyń przygotowały piosenkę pt. "Mój dom". Występując na scenie SDK, wzbogaciły śpiew o choreografię, czyniąc główną jej bohaterką kilkumetrową flagę Polski! I sam utwór, i jego wykonanie przez nasze dzieci skradły serca całej widowni.

W trakcie przeglądu gołym okiem widać było bijącą od przedszkolaków dumę nie tylko z udanego występu, ale przede wszystkim z bycia Polakami! Udział w tym widowisku pomógł więc najmłodszym mieszkańcom miasta podkreślić swą narodową tożsamość. To zaś - jak zauważyła jedna z organizatorek przedsięwzięcia, "jest ważne szczególnie teraz, gdy tuż za granicami naszego kraju toczy się wojna, w której naszym sąsiadom przyszło bronić tej właśnie tożsamości. Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami i doceniajmy to, co tak łatwo można stracić..."