Konkurs ekologiczny "Przedszkolaków dobre rady na złe odpady"

rok temu

Konkurs ekologiczny organizowany jest co roku przez Przedszkole nr 4 w Stalowej Woli. Celem konkursu jest propagowanie postaw proekologicznych; kształtowanie nawyków ekologicznych oraz rozwijanie kreatywności i inwencji twórczej podczas wykonywania prac plastycznych z różnych materiałów. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie makiety wymarzonego placu zabaw przy użyciu jak największej ilości surowców wtórnych. Tego zadania podjęła się grupa Pszczoły. Na wymarzonym placu zabaw znalazły się: huśtawki, zjeżdżalnie, fontanna, piaskownica, drabinki, wspinaczka oraz ławeczki i kosze na śmieci. Wszystkie elementy zostały wykonane z surowców wtórnych, tj. plastikowych butelek, nakrętek, gwoździ, folii bąbelkowej, patyczków do lodów, tektury itp.

Makieta wyszła naprawdę świetnie i mamy nadzieję, że "Pszczoły" zdobędą nagrodę za udział w tym przedsięwzięciu. (zdjęcie makiety znajduje się w galerii).