Wycieczka do biblioteki

18 marca wybraliśmy się na wycieczkę do biblioteki. Przedszkolaki zostały oprowadzone po wszystkich piętrach budynku i poznały specyfikę poszczególnych pomieszczeń, tj. Czytelni, Książki Mówionej, Wypożyczalni Głównej oraz Multiteki. W Książce Mówionej dzieci wysłuchały audiobooka opowieści Ludwika Jerzego Kerna "Żabka z czapki babki z Rabki" a w Multitece spędziły miło czas w kąciku zabawy oglądając książki o różnej tematyce, ciekawym kształcie i wykonane z różnorakich materiałów. Na drugim piętrze biblioteki znajduje się wystawa poświęcona czasopismu "Miś", którą też mieliśmy przyjemność obejrzeć. Wielką atrakcją dla dzieci było spotkanie z olbrzymią Myszką Miki, która z każdym przedszkolakiem przybiła piątkę oraz towarzyszyła nam podczas zwiedzania biblioteki.

Pani z biblioteki bardzo zachęcała i zapraszała dzieci, aby przyszły wraz z rodzicami założyć kartę biblioteczną i wypożyczać książki do domu. Mamy nadzieję, że wiele osób skorzysta z tego zaproszenia.