Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli

W karnawale same bale...

rok temu

Nie ma chyba w kalendarzu przedszkolnych imprez drugiego wydarzenia, które budziłoby równie dużo emocji, co bal karnawałowy. Dni poprzedzające to wydarzenie są zwykle wypełnione długimi dziecięcymi rozmowami na temat przebrań i kostiumów. Gdy wreszcie nadchodzi ta długo wyczekiwana data, przedszkolną salę balową wypełniają: księżniczki i super bohaterowie, mali miłośnicy służb mundurowych i rozmaite zwierzaki. Słowem – każdy wciela się w taką postać, jaka jest najbliższa jego sercu.

26 stycznia 2022 r. w Przedszkolu nr 11 w Stalowej Woli odbył się tradycyjny bal, zwany także zabawą karnawałową. Poprowadzili go doskonale znani dzieciom panowie z Pracowni „Jaszczur i Przyjaciele”. Były tańce, śpiewy i mnóstwo wesołych zabaw. Odbyliśmy muzyczną podróż pociągiem, tańczyliśmy w parach i w kole. Po krótkiej przerwie na odpoczynek, wróciliśmy do zabawy z nową energią.

Niestety, wszystko, co dobre, musi się skończyć. Tak samo i podczas balu wybrzmiały ostatnie muzyczne akordy; pięknie przystrojona sala opustoszała, a barwne przebrania „powędrowały” do szatni. Na szczęście, karnawał trwa nadal, zaś przedszkolne lata to – oprócz nauki – pasmo niekończących się zabaw. Na pewno jednak będziemy czekać na kolejny bal, bo przecież dla małych dziewczynek nie ma nic milszego niż poczucie się jak księżniczka, a dla chłopców – podziwiany bohater…