Pluszowy Dzień

Chyba nie ma dziecka, które nie miałoby ukochanej przytulanki. Z całą pewnością, gdyby ktoś zrobił top listę ulubionych maskotek, na czele uplasowałby się miś. To właśnie dlatego 25 listopada br. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia przedszkolaki przyniosły swoje ukochane misie: małe i duże, z wytartym futerkiem i takie pachnące nowością.

Było mnóstwo misiowych: piosenek, tańców, gier i zabaw. Były też fotobudka i stare kino, które – wypełnione zapachem popcornu – wyświetlało bajki z dawnych lat (takie jak: „Miś Uszatek”, „Koralgol” czy „Paddington”). Dzieci poznały także historię powstania pluszowego misia, a także przypomniały sobie, w jak wielu bajkach występuje ta sympatyczna postać. Starsze dzieci dodatkowo układały tematyczne puzzle i zmagały się z tzw. klamerkowymi zadaniami. Wykonywaliśmy też interesujące prace plastyczne.

Na koniec przedszkolaki otrzymały medale „Przyjaciół Pluszowego Misia”.