"Jaszczur i Przyjaciele"

W dniu 19 października w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna w wykonaniu pracowni „Jaszczur i Przyjaciele”. Tematem przewodnim spotkania były: Capoeira oraz nietypowe instrumenty muzyczne. Przedszkolaki poznały takie instrumenty jak: berimbau, atabaque, pandeiro, caxixi, cabasa, baqueta, arame. Kilkoro dzieci miało okazję samodzielnie zagrać na prezentowanych instrumentach. Gościem specjalnym warsztatów był pan  Feijao Branco Capoeira ze szkoły sztuk walki w Wielkiej Brytanii, który zaprezentował Capoeira - połączenie tańca, sztuk walki i muzyki.

Warsztaty muzyczne prowadzone przez panów z Pracowni Jaszczur & Przyjaciele zawsze przypadają naszym przedszkolakom do gustu. Wszyscy chętnie i z zaciekawieniem w nich uczestniczą. Takie spotkania rozwijają wyobraźnię muzyczną, wrażliwość, poszerzają wiedzę oraz zasób słownictwa u naszych przedszkolaków, a także sprawiają bardzo dużo radości!