Świętujemy w Ciemnym Kącie

20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Jest to święto najmłodszych  dzieci, dla których przedszkolna zabawa i nauka są wielką przygodą. W poniedziałkowy poranek (20.09.2021 r.) dwa autokary ruszyły w stronę tzw. "Grzybka".  Tam czekały na nas: wiaty z paleniskiem, plac zabaw dla dzieci, siłownia plenerowa i ścieżka edukacyjno-przyrodnicza. Pogoda nam dopisała, więc bardzo aktywnie spędziliśmy czas. Tego dnia na dziecięcych twarzach stale gościł uśmiech. Chodziliśmy po lesie, szukając zapowiedzi jesieni, tańczyliśmy w rytm muzyki, a także jedliśmy pieczone ziemniaki, które wszystkim bardzo smakowały. Przedszkolaki miały przede wszystkim bezpośredni kontakt z przyrodą, co jest niezwykle ważne, bo właśnie w ten sposób dzieci uczą się empatii. Co więcej, budują się w nich: wrażliwość, akceptacja i tolerancja.   Z całą pewnością wycieczka ta, pełna emocji, wrażeń i smakowitego zapachu pieczonych ziemniaków, będzie niezapomniana! Co więcej, z niecierpliwością czekamy już na wiosnę, wtedy czeka nas bowiem kolejna wyprawa...

Zapraszamy zatem do naszej galerii :)