"Dzieci uczą rodziców" - lekcja 4 "Kosmiczna przygoda"

23 lutego odbyła się 4. z kolei lekcja, realizowana w ramach ogólnopolskiej akcji  edukacyjnej  "Dzieci uczą rodziców". Tym razem jej tematem była "Kosmiczna przygoda".

Podczas zajęcia dzieci poznały pojęcia: "kosmos" i "wszechświat". Dowiedziały się także, czym jest "Droga Mleczna" i jakie planety wchodzą w skład układu słonecznego. Zapoznały się z postaciami: Mikołaja Kopernika, Neila  Armstronga i Mirosława Hermaszewskiego (jedynego Polaka, który poleciał w kosmos). Odbyły wirtualną podróż w przyszłość z Elonem Muskiem.

Na podsumowanie zajęć dzieci dostały zadania do wykonania w przedszkolu. Najmłodsza z grup kolorowała według wzoru rakietę. Starsze grupy zaś:  łączyły planety, które opuściły swoje miejsca, prowadziły prom bezpiecznie na Ziemię, rysowały rakietę, kosmiczny statek, dom kosmiczny, flagę Polski i rzeczy, które zabraliby w podróż w kosmos.

Wszyscy po wykonaniu zadania zabrali ze sobą prace, które wykonali, i mięli całą poznaną wiedzę przekazać w domu swoim rodzicom.