Zima biała

4  lutego najmłodszą grupę odwiedziła Pani Zima. To właśnie list od niej i ślady stóp przez nią zostawione wzbudziły ogromną ciekawość dzieci. Czekał na nie także prezent i zadania. Maluchy wzbogacały w tym dniu swoją wiedzę nt. charakterystycznych cech zimy, m.in. poprzez zabawę logiczną „Prawda–Fałsz”. Uczestniczyły także w zabawach przy muzyce, wcielając się w wirujące śnieżynki. Podczas zabawy matematycznej „Gdzie jest śnieżynka?” dzieci utrwalały pojęcia dotyczące położenia przedmiotów w przestrzeni, takich jak: obok, za, przed, na itp., kładąc śnieżynkę wg instrukcji prowadzącej. Tworzyły zimowe drzewo, odbijając płatki śniegu przy pomocy folii bąbelkowej. Co więcej, do pracy wykorzystały śnieg, który same przygotowały z sody i pianki do golenia. Radość, jaka towarzyszyła tej czynności, była ogromna.