Walentynki w Krasnalach

15 lutego w grupie „Krasnale” odbyły się  walentynki. Głównym celem uroczystości było kultywowanie tradycji walentynkowej oraz zachęcenie dzieci do okazywania uczuć innym osobom, np.: kolegom, koleżankom, rodzicom, a także do nawiązywania kontaktów interpersonalnych w czasie wspólnych zabaw. Dzieci w tym dniu, podobnie jak i Panie, miały na sobie ubrania w kolorach czerwonym lub różowym, czyli barwach miłości. Krasnale uczestniczyły w wielu zabawach z wykorzystaniem serc, a mianowicie w: matematycznych, muzycznych, ruchowych i słownych. Dzieci układały sercowe puzzle, tj. serca przecięte na pół w różny sposób; doskonaliły orientację w przestrzeni, poprzez położenie serca na właściwym miejscu, śpiewały i tańczyły. Najwięcej  radości sprawiło im  malowanie serc wykonanych z masy solnej, które wręczyły w prezencie najbliższym. Na zakończenie uroczystości  każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział  w walentynkach oraz słodkie upominki.