"Dzieci uczą rodziców" - lekcja 3 "Wirtualny świat"

"Wirtualny świat  – czy Internet jest bezpieczny?”- to kolejna lekcja w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców”,  w której uczestniczyły dzieci z grup Misie i Krasnale. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną z której dowiedziały się w jaki sposób bezpiecznie korzystać z Internetu oraz jakie zagrożenia czyhają na nich w sieci. Najważniejszą zasadą do zapamiętania było to, że z komputera trzeba korzystać z umiarem, a najlepiej w obecności rodziców. Na koniec przedszkolaki miały do wykonania 2 zadania: pierwsze to  pokolorować obrazek związany z tematem lekcji, a drugie to po powrocie do domu opowiedzieć rodzicom o tym, czego dowiedzieli się na temat Internetu oraz niebezpieczeństw z nim związanych..