Kolorowy karnawał

Setki kolorowych balonów, dekoracje z brystolu i bibuły, postaci klaunów oraz błyszczące maski – to wszystko wypełniło przestrzeń przedszkolnych sal, zamieniając je      w sale balowe… Zachwyt dzieci na widok tychże dekoracji był wart całego organizacyjnego trudu, a ten był niemały. Ze względu na pandemię i związane z nią ograniczenia, bal toczył się nie (jak dotychczas) w jednej sali, lecz aż w pięciu! Każda grupa bowiem bawiła się „u siebie”.

Co więcej, tym razem to nie profesjonalni animatorzy i didżeje dbali o dobrą zabawę. Nad jej przebiegiem czuwały wychowawczynie. Humory przez cały czas dopisywały, a dzieci uznały imprezę za udaną. Najlepszym tego potwierdzeniem był fakt, że już dzień później zaczęły pojawiać się pytania o kolejny bal przebierańców.

Nie od dziś wiadomo, że zabawa karnawałowa to jeden z ważniejszych punktów w kalendarzu przedszkolnych imprez. Dzieci zwykle nie mogą się jej doczekać! Im bliżej balu, tym częściej w rozmowach przedszkolaków pojawia się temat strojów i postaci, w które wcielą się najmłodsi. Niecodziennie bowiem można wyglądać i poczuć się jak księżniczka czy podziwiany bohater!

Nie inaczej było i w tym roku. 26 stycznia 2021 r. w godzinach przedpołudniowych niemal na każdym kroku można było spotkać: Elsy i inne  księżniczki Disneya, koty, biedronki i czarownice, Spidermanów, policjantów i ukrytych za maskami super bohaterów. Gdy te dziesiątki bajkowych postaci wypełniły przedszkolne sale, te wprost mieniły się feerią barw.

Na kolejną taką zabawę znowu trzeba będzie poczekać rok, najważniejsze jednak, że zostały nam miłe wspomnienia, a także zdjęcia. Można je obejrzeć w galerii.