Przyjaciele Kubusia Puchatka

„Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie”.
                                            (Alan Alexander Milne)

Kubuś Puchatek jest przyjacielem nie tylko miłośników miodu, ale także uniwersalnych mądrości życiowych. Dzięki przygodom Kubusia Puchatka i jego przyjaciół dowiadujemy się ,jakie wartości są w życiu najważniejsze. Mieszkańcy Stumilowego Lasu pokazują, że miłość i przyjaźń liczą się nade wszystko. Uczą jak ważna jest możliwość polegania na kimś, kogo się kocha i szanuje. Grupa „Biedronki” w ramach realizacji programu autorskiego „Świat moich wartości” zorganizowała konkurs grupowy „Przyjaciele Kubusia Puchatka”, którego celem było motywowanie dzieci do pozytywnych zachowań, rozwijanie umiejętności wyrażania empatii w relacjach z rówieśnikami oraz niesienie pomocy i wzajemnej życzliwości. Po przeliczeniu serduszek na balonach wyłoniliśmy zwycięzców. Wszyscy zostali zagrodzeni dyplomami.

Podsumowując nasz konkurs dowiedzieliśmy się, że bycie pomocnym i uczynnym sprawia, że życie staje się łatwiejsze.