Ten dzień z pewnością na długo zapisze się w pamięci dzieci i pań z grupy "Krasnale". Mowa o 26 listopada 2020 r., kiedy to maluchy stały się pełnoprawnymi przedszkolakami.
Przygotowania do pasowania trwały kilka tygodni. Dzieci uczyły się piosenek, wierszy i tańców. Oswajały się ze sceną, za którą robiła (specjalnie na tę okoliczność przygotowana) przedszkolna sala. Panie przygotowywały dekoracje, rekwizyty, dyplomy i upominki. Gdy wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, a frekwencja pozwoliła na zorganizowanie całego przedsięwzięcia, poproszono rodziców o przygotowanie galowych ubrań dla dzieci.
Ze względu na pandemię, w tym wyjątkowym wydarzeniu nie mogli, niestety, uczestniczyć opiekunowie maluchów. Występ podziwiał jednak wyjatkowy gość, czyli pani dyrektor Przedszkola nr 11 w Stalowej Woli, Małgorzata Kochan. Całość została sfilmowana i udokumentowana na zdjęciach.
Trwające ponad pół godziny widowisko udało się znakomicie! Wszystkie dzieci stanęły na wysokości zadania, udowadniając, że zasłużyły na to, by oficjalnie móc tytułować się przedszkolakami. Uwieńczeniem urozmaiconego scenariusza było uroczyste ślubowanie złożone przez grupę "Krasnale". Dzieci obiecały "nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać". Dodały także, że postarają się być grzeczne i będą ładnie jeść. Po tym nastąpiło najważniejsze, czyli sam akt pasowania. Polegał on na przejściu dziecka przez symboliczną bramę i dotknięciu ramienia dziecka ogromną kredką trzymaną przez panią dyrektor.
Na zakończenie świeżo upieczone przedszkolaki otrzymały upominki i dyplomy. Była także pamiątkowa sesja zdjęciowa.
Dzieciom gratulujemy doskonałego występu, a rodzicom - udanych pociech. Możecie, Państwo, być dumni, bo Wasi podopieczni każdego dnia udowadniają, że zasługują na miano prawdziwego przedszkolaka!