Dzień postaci z bajek

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym roku dzieci z grupy Misie świętowały ten dzień w szczególny sposób. Chętne dzieci przebrały się za postać z dowolnej bajki. Wśród wielu kolorowych postaci można było dojrzeć: Królewnę Śnieżkę, Kopciuszka, Superbohaterów, wróżkę Mię czy Elsę. Misie przyniosły też do przedszkola rekwizyty z ulubionych bajek. Dzieci prezentowały bajkowe przebrania, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki na podstawie charakterystycznych rekwizytów, a także przez chwilę mogły poczuć się jak Kopciuszek, oddzielając ziarenka kaszy od grochu. Bajkowe postacie zostały też zaproszone na bal, jednak aby móc w nim uczestniczyć musiały pokonać tor przeszkód. Wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem doskonale. Całość dopełniał taniec i śpiew przy muzyce z bajkowych ścieżek dźwiękowych. Było bajecznie i wesoło. Na zakończenie tak radosnego dnia wszystkie dzieci dostały pierniczki od Baby Jagi z bajki o Jasiu i Małgosi oraz medale za uczestnictwo w Dniu Postaci z Bajek.