Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli

Tydzień misia

ponad 3 lat temu

Ma go chyba każde dziecko. Kojarzy się z ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa. Może być duży lub mały, najważniejsze jednak, by był przytulny. Pluszowy miś, bo o nim mowa, był głównym bohaterem zajęć w grupie "Krasnale" i towarzyszył dzieciom przez cały tydzień.

Nie sposób wymienić wszystkich aktywności, przygotowanych przez wychowawczynie dla małych podopiecznych. Były wśród nich m.in.: nauka o niedźwiedziach i misiach znanych z bajek, degustacja miodu, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, śpiewanie misiowych piosenek, słuchanie wierszy,  bajek i historii powstania pluszowego misia, a także oglądanie teatrzyka cieni (baśń "O Złotowłosej i trzech niedźwiedziach"). Misie okazały się pomocne w rozpoznawaniu i nazywaniu emocji. Powstałała także pomysłowa praca plastyczna.

Ostatni tydzień października i wpisane w jego harmonogram zajęcia dostarczyły całej grupie dużo wiedzy i jeszcze więcej przyjemności, stanowiąc potwierdzenie frazy ze znanej wieczorynki, która głosi, iż "Dzieci lubią misie...".