Goście w mundurach

Dwa radiowozy, czterech policjantów, jeden wyszkolony pies, mnóstwo ludzi w oknach okolicznych bloków i dziesiątki podekscytowanych przedszkolaków – tak w skrócie można by podsumować wizytę przedstawicieli policji w naszym przedszkolu.

Funkcjonariusze przybyli do „Jedenastki” 22 października 2020 r., by przekazać dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa i przypomnieć im numer alarmowy, pod który należy dzwonić w nagłych wypadkach. Przedszkolaki mogły też zwiedzić radiowozy i uruchomić tzw. „koguty”. Ich największy zachwyt wzbudził jednak pokaz umiejętności psa policyjnego imieniem Szopen. Na zakończenie przedstawiciele najmłodszej grupy wręczyli policjantom dyplom i książeczkę-laurkę. Umundurowani goście odjechali z przedszkolnego ogrodu na sygnale, spiesząc z pomocą tym, którzy jej potrzebowali. Ten dzień z pewnością na długo zostanie w pamięci dzieciaków; niecodziennie bowiem mają do czynienia z tymi, których misją jest strzeżenie porządku.