"Cała Polska programuje"

W dniach 28.09. – 09.10. 2020. „Misie” brały udział w ogólnopolskim konkursie z zakresu kodowania i programowania. Zrealizowaliśmy następujące zadania:

• „Zaprogramuj zdrowie” – spośród wielu proponowanych wybraliśmy tylko zdrowe nawyki, a następnie ułożyliśmy je w kolejności chronologicznej w ciągu dnia.  Stworzyliśmy mapę przy użyciu strzałek na macie do kodowania.
  • „Marzę, myślę, konstruuję” – poznaliśmy wynalazki Leonada da Vinci w aplikacji Puzzle AR; dowiedzieliśmy się, czym jest  „rzeczywistość rozszerzona”,                a następnie z różnego rodzaju klocków budowaliśmy własne wynalazki.
  • „Rysuję, maluję…koduję” – wspólnie narysowaliśmy „wymarzoną krainę”, w której znalazła się droga dla ozobota. Poznaliśmy tez kod „turbo”.
  • „Kubeczki od A do Z” – rzucaliśmy kostką do gry (ćwiczyliśmy liczenie), a potem budowaliśmy wieże z kolorowych kubeczków. Wieże miały mieć tyle pięter, ile wypadło oczek na kostce.
  • „Zakodowane gry planszowe” – ustaliliśmy zasady gry i ułożyliśmy jej trasę. Zakodowaliśmy pola: dodatkowy rzut, 2 pola do tyłu , 2 pola do przodu, karta                z zagadką. Dzieci zostały podzielone na drużyny: czerwoną, niebieską, różową i pomarańczową. Rzucając kostką doskonaliliśmy także liczenie.
  • „Pętle, czyli szukamy powtórzeń w codziennych czynnościach” – zakodowaliśmy rożne czynności i sytuacje z dnia codziennego, układając je z kolorowych kubków w formie rytmów, np. dzień – noc, łyżka – zupa, śliwka – gruszka, lalka – miś. Spróbowaliśmy także kodu wiosna – lato - jesień – zima.