Dzień Pszczół w... "Pszczołach"

4 miesiące temu

20 maja, decyzją ONZ, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pszczół. Dzieci z grupy, w której nazwie figurują te pożyteczne owady, wzięły w tym dniu udział w zajęciach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Ich nadrzędnym celem było uświadomienie ważnej roli pszczół w ekosystemie. Nasze 5-latki miały tego dnia na sobie koszulki w kolorach żółtym lub czarnym (paski również były dozwolone).
Na początku dzieci dowiedziały się, jak powstaje miód. Poznały również budowę pszczół i pełnione przez nie w ulu role. Z zainteresowaniem wysłuchały „Bajki o odważnej pszczole”; były także: przeliczanie, czytanie globalne i zabawy ruchowe.
Na zakończenie dzieci wykonały opaski na głowę, otrzymały pamiątkowe medale i wzięły udział w degustacji miodu, którym poczęstował nas tato Danielka (z zamiłowania pszczelarz). Dzięki jego uprzejmości przedszkolaki mogły też przyjrzeć się z bliska akcesoriom wykorzystywanym w hodowli pszczół. (MZ)