Spotkanie z dzielnymi strażakami

5 miesiące temu

W dniu 22 maja nasze przedszkolaki uczestniczyły w bardzo emocjonującym spotkaniu, podczas którego miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca strażaka i jak wygląda z bliska, W trakcie wuizyty udostępniono dzieciom dwa istotne pomieszczenia remizy: dyżurkę i garaże. Wiele wrażeń dostarczyła dzieciom symulowana akcja ratunkowa podczas której obserwowały sygnały wzywające strażaków do akcji. W trakcie tych ćwiczeń przedszkolaki mogły zaobserwować z bliska, jak wygląda strój strażaka. Kolejna wielką atrakcją była możliwość zaglądnięcia do wnętrza wozów bojowych, podczas której dzieci przekonały się, w co jest wyposażony wóz strażacki, a także  jak ogromny ład i porządek w nich panuje. W dyżurce przypomniano najmłodszym jakie są numery alarmowe oraz w jaki sposób należy się zachować w sytuacjach zagrażających życiu człowieka. Na zwieńczenie tego spotkania gospodarze uruchomili hydranty z wodą i dali pokaz polewania wody z węża. Jak wiadomo wszystkie dzieci kochają wodę i chlapanie się w niej, zwłaszcza jeśli dzień jest tak upalny. Bardzo dziękujemy naszym gościom za pouczającą lekcję, dzięki której nasi podopieczni zrozumieli, jak ważna i odpowiedzialna jest praca w straży pożarnej.