Dzień Flagi Narodowej

Święto Flagi
„Czerwień to miłość, biel serce czyste,
piękne są nasze barwy ojczyste”.
Przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz. Żeby utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli organizowane są różnorodne przedsięwzięcia nawiązujące do świąt państwowych. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, dlatego 30 kwietnia dzieci z grupy "Plastusie" wybrały się do Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli na wspólne obchody tego dnia. Dzieci obejrzały program artystyczny
w wykonaniu innych przedszkolaków poświęcony poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce. W programie znalazły się również okolicznościowe wiersze i znane piosenki. Później w postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego". Było bardzo uroczyście i w barwach narodowych. Wszyscy za udział we wspólnych obchodach otrzymali flagę RP oraz godło Polski. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.