Odwiedziny u Koziołka Matołka

W sobotę 19.10.2019 r. dzieci i rodzice mieli okazję spotkać się z popularną postacią literacką autorstwa Kornela Makuszyńskiego - Koziołkiem Matołkiem. Celem wycieczki do Pacanowa było zaznajomienie z historią polskiej bajki, polską animacją, tradycją ludową oraz zachęcenie dzieci do własnych poszukiwań i czytania. Cudowna pogoda nastroiła wycieczkowiczów bardzo pozytywnie. Zwiedzanie Europejskiego Centrum Bajki rozpoczęliśmy od zwiedzania wystawy "Bajkowy Świat" w towarzystwie wróżek. Później dzieci oglądnęły 2 przedstawienia w Małym Teatrze tj bajki pt.: "Dziadek do orzechów" i "Krawiec Niteczka". Piękna pogoda umożliwiła nam zabawy w ogrodzie przy obiekcie, gdzie można było swobodnie biegać, bawić się i robić zdjęcia. Z naszych odwiedzin ucieszyły się również kozy pasące się w pobliskiej zagrodzie. Po obfitym posiłku nadszedł czas pożegnania z "krainą bajki" więc wszyscy zajęli miejsca w autokarze, by wrócić do domu.