To takie proste!
Strona głowna  /  Wydarzenia
 
Wydarzenia

Dawniej o patriotach mówiło się, że są gotowi walczyć w obronie granic ojczyzny, a nawet umrzeć za nią. Dziś nie musimy poświęcać życia, bo Polska nie toczy wojny z żadnym krajem. Swój szacunek możemy okazywać przez wywieszenie flagi, przypinanie na piersi biało-czerwonych kotylionów, udział w uroczystościach. Dziś dzieci razem z rodzicami i kadrą pedagogiczną świętowały 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Biły rekord odpowiadając na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej wspólnie odśpiewując Hymn              o godzinie 11:11. Starszaki przedstawiły dla zebranych montaż słowno- muzyczny. Uroczystość rozpoczęły krokiem poloneza, przedstawiły postać marszałka Józefa Piłsudskiego, wyśpiewały swą miłość i przywiązanie do Polski w piosenkach. Było podniośle wzruszająco i radośnie. Kolory bieli i czerwieni dominujące                w inscenizacji przypomniały wszystkim o polskich symbolach narodzowych. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-13 20:20:49

W październiku dzieci z grupy "Biedronki" i uczennice Szkoły Gastronomicznej ze Stalowej Woli spotkały się w przedszkolnej sali, aby robić zdrowe kanapki i koreczki. Od dawna wiadomo, że zajęcia kulinarne to coś, co dzieci uwielbiają. Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą       w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków. Spotkanie zakończyła degustacja powstałych wytworów, dzieci zgodnie potwierdziły, że samodzielnie zrobione kanapki smakują najlepiej.

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-08 21:59:37

W kolejnej edycji "Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki o Zdrowiu" nasze przedszkole reprezentowała Milenka. 

 

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-08 21:20:18

W październiku dzieci z grupy "Pszczoły" odwiedziły Bibliotekę. Najpierw, w czytelni wysłuchały bajki promującej zdrowie pt. "Mały krokodylek", a następnie udały się do wypożyczalni, gdzie p. Małgosia zapoznała je z przeznaczeniem poszczególnych pomieszczeń oraz zasadami wypożyczania książek. Na zakończenie dzieci oglądały różne bajki i słuchały fragmentów różnych utworów, czytanych przez bibliotekarkę.

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-08 10:06:36

Z okazji Dnia Chłopaka dzieci z grupy "Pszczoły" otrzymały upominki, tj. medale i słodycze ufundowane przez rodziców Kacperka, Panią Monikę i Pawła Krupów.

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-08 09:56:24

"Brazylijskie rytmy" - taki tytuł nosiła kolejna audycja muzyczna dla dzieci z naszego przedszkola. Tym razem przedszkolaki poznały kilka ciekawych instrumentów wykorzystywanych podczas Capoeira. Capoeira to połączenie tańca, muzyki, śpiewu i sztuki walki, które zaprezentował pan Krzysztof z zespołem PRACOWNIA JASZCZUR I PRZYJACIELE. Poznaliśmy też nazwy instrumentów wykorzystywanych do gry podczas pokazu Capoeiry, były to: pandeiro, berimbau, atabaque, kasziszi. Serdecznie dziękujemy za niezapomniane wrażenia!

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-28 00:00:00

 W dniu 23 października w naszym przedszkolu pojawiło się Mobilne Oceanarium „Jupiter”, które zabrało dzieci w niezwykłą podwodną podróż. Zanim jednak to nastąpiło każda z grup miała możliwość podziwiania wielu podwodnych eksponatów, np. modeli ryb, zębów rekina, rozgwiazdy, koralowców i różnorodnych muszli. Pani prezentująca te dary oceanu wygłosiła pogadankę na ich temat. Przedszkolaki miały możliwość posłuchania szumu oceanu z muszli, dotknięcia zębów rekina oraz wszystkich pozostałych eksponatów. Następną atrakcją było wejście do specjalnej kopuły ustawionej w jednej z sal przedszkolnych. Wyświetlono tam  prezentacja 3D, dzięki której można było odnieść wrażenie, że jest się na dnie oceanu. Będąc w kopule dzieci zobaczyły wielu fascynujących mieszkańców raf koralowych, np. żółwia morskiego, płaszczkę, ośmiornicę, rekina. W czasie trwania pokazu dzieci miały bardzo dużo różnorodnych pytań na które oczywiście otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. To była bardzo ciekawa, pełna pozytywnych wrażeń podróż, która na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-28 21:45:53

 2 października do naszego przedszkola przybyło z wizytą dwóch policjantów ze stalowowolskiej komendy. Tematem spotkania było przypomnienie i utrwalenie dzieciom zasad ruchu drogowego oraz zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w drodze do przedszkola. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały tego, co panowie mówili. Policjanci wytłumaczyli w jaki sposób należy się zachować podczas kontaktu z osobami obcymi oraz do kogo zwracać się w sytuacji zagrożenia. Przypomnieli też jaki jest numer alarmowy oraz to, że na taki numer dzwoni się tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne. Na zakończenie dzieci obejrzały krótki film w którym przedstawione zostały wszystkie zasady bezpieczeństwa o których mówili wcześniej policjanci. Uzyskana wiedza na pewno przyda się wszystkim naszym przedszkolakom.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-28 21:30:42

W dniu 06.10.2018r. kilkadziesiąt dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami wzięło udział w wycieczce do osady Doboszówka   w miejscowości Kalenne w województwie lubelskim. Na miejscu uczestnicy mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób dawniej wypiekano chleb, jakich przyrządów do tego używano oraz w jaki sposób ten chleb był wypiekany. Następnie dzieci z pomocą rodziców „wyrabiały” swój bochenek. Każdy mógł uformować chleb w taki kształt w jaki tylko chciał. Później chlebki trafiły do pieca a dzieci udały się na dalsze atrakcje. Kolejną rzeczą jaką dzieci robiły był wyrób prawdziwego wiejskiego masła w maśniczce. Każdy, kto tylko chciał mógł spróbować swoich sił w tym, jak się później okazało trudnym i męczącym zadaniu. Wspólnymi siłami dzieci, rodziców        i Pani prowadzącej te zajęcia udało się zrobić masło, którego wszyscy mieli później okazję spróbować. Chętne osoby mogły też spróbować prawdziwej, naturalnej maślanki, która powstała w wyniku wyrabiania masła. Dużą atrakcją dla dzieci była również możliwość karmienia zwierząt żyjących w Doboszówce, czyli królików, kóz, owiec i ryb oraz możliwość trzymania na ręku jastrzębia, który jest bardzo przyjaźnie nastawiony do gości. Oprócz tego, uczestnicy wycieczki mogli spróbować swoich sił przy mieleniu ziarna na mąkę oraz przy przesiewaniu ziarna od plew i słomy. Chętni, mogli też sprawdzić się w umiejętności użycia cepa. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy miejsce w którym stoi pomnik upamiętniający tych mieszkańców wsi Kalenne, którzy 76 lat temu zostali tam zamordowani przez wrogów. Z wycieczki nie tylko dzieci wróciły zadowolone ale także rodzice, którzy w większości wychowani      w mieście, nie mieli styczności z wsią i nigdy nie mieli okazji widzieć procesu powstawania chleba, masła czy sposobu ręcznego młócenia zboża. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-15 00:00:00

Z okazji "Dnia Chłopaka" grupa "Misie" bawiła się na dyskotece. Taneczne podrygi były wzbogacone o liczne atrakcje: zabawy, konkursy, przebieranki, zdjęcia w fotobudce, upominki, słodki poczęstunek, serdeczne życzenia. Wspólna zabawa była okazją do zacieśniania więzi koleżeńskich, większej integracji. Parkiet liczył wielu chętnych do wesołego szaleństwa. 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-14 22:15:39

Dnia 25.09.2018r. grupa Biedronki brała udział w Turnieju Piłkarskim organizowanym przez MOSIR i Akademię Piłkarską w Stalowej Woli. Rozgrywki odbywały się na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W turnieju wzięło udział kilkanaście przedszkoli z naszego miasta. 
Grupa Biedronki bardzo godnie reprezentowała nasze przedszkole w tych piłkarskich zmaganiach. Pomimo tego, że nie udało nam się zająć I miejsca, to dzieci wróciły zadowolone bo udało się im strzelić kilka goli przeciwnikom. Wszystkie dzieci na zakończenie turnieju dostały dyplom, medal oraz słodką przekąskę. 
W tym przedsięwzięciu nie chodziło głównie o wygraną, ale przede wszystkim o dobrą zabawę, promowanie sportu i aktywnego trybu życia co niejednokrotnie w czasie trwania turnieju podkreślali organizatorzy.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-14 22:08:37

W dniu 18.06.2018 r. przedszkolaki z gr. "Biedronki" brały udział w olimpiadzie sportowej.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-21 13:23:39

Dzieci z najmłodszej grupy odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli. W trakcie zwiedzania oglądały pomieszczenia biblioteczne i ich bogate zbiory, dowiedziały się jakie są zasady korzystania z biblioteki, mogły również przeglądać interesujące je książki. Podczas wizyty w czytelni aktywnie uczestniczyły w czytaniu bajeczki o kształtach, mogły zdobytą wiedzę wykorzystać podczas kolorowania obrazków z figur geometrycznych. Dziękujemy bardzo Pani Małgosi i Pani Joli za serdeczne przyjęcie i zorganizowanie ciekawych zajęć. Z pewnością wszystkie dzieci będą korzystać ze wspaniałych zasobów biblioteki.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-17 23:32:03

Uroczystość Dnia Mamy i Taty jest jedną z najważniejszych uroczystości w przedszkolu.
Jest to spotkanie, któremu towarzyszą niesamowite emocje: uśmiech, wzruszenie i duma ze swoich pociech, które z taki wielkim zaangażowaniem przedstawiają najlepiej jak potrafią wiersze, piosenki i tańce specjalnie przygotowane na tą okazję przez wychowawczynie. 
Po występach dzieci wręczają swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. 
Wszystkim Rodzicom z okazji majowego Dnia Mamy i czerwcowego Dnia Taty życzymy wielu radości, zadowolenia z dzieci i spełnienia marzeń.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-17 23:10:08

Z okazji zbliżającego się "Dnia Dziecka" nasze przedszkolaki w dniu 29.05 wzięły udział w projekcji bajki pt. "Kaczki z gęsiej paczki."

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-01 14:26:05

Dzieci z naszego przedszkola były z wizytą w Centrum Edukacji Dziecięcej na wystawie pt. "Świat pająków."Tym razem była to ekspozycja, na której można było zobaczyć kilkadziesiąt żywych okazów z grupy zwierząt wzbudzających chyba najsilniejsze skrajne emocje: pająki, skorpiony i wije.
Wystawa zachwycała bogactwem żywych pająków i skorpionów pochodzących z obu Ameryk, Azji, Australii i Afryki. Wśród prezentowanych okazów znajdowały się m.in.: Ptasznik królewski, Ptasznik cytrusowy, Czarna wdowa czy Skorpion cesarski. Na ekspozycji nie brakowało także elementów skierowanych do najmłodszych odbiorców, które ułatwiają poznanie a nawet pokochanie                                                             pająków. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-26 14:06:59

Miesiąc Maj obfitował w wiele konkursów organizowanych przez stalowowolskie przedszkola.
Dzieci z naszego przedszkola jak co roku brały w nich czynny udział.

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-26 13:44:08

18 maja odbyła się wycieczka do Teatru "Maska" w Rzeszowie. Dzieci uczestniczyły w spektaklu "Bambusowa księżniczka," który opowiada nie tylko o niezwykłej dziewczynce i jej opiekunach, ale także smoku, mitycznej górze, wielkiej bitwie z niezwykłym wojskiem           i wielu fascynujących przygodach. Przedstawienie inspirowane japońską baśnią z początków okresu Heian (od 794 do 1185 roku), zostało przygotowane przez Noriyuki Sawę - twórcę pochodzącego z Kraju Kwitnącej Wiśni.

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-26 13:21:34

Kiedy odwiedza nas Pani z Biblioteki Miejskiej, wszystkie dzieci od razu zajmują wygodną pozycję na miękkim dywanie i wzrokiem pełnym zniecierpliwienia czekają na ciepłe "Dzień dobry, dzisiaj przyniosłam dla was..." Interpretacja książkowych historii przez Panią jest dla dzieci bardzo inspirująca. Zawsze z przyjemnością i wielką atencją słuchają starannie wybranych dla nich bajek. Dlatego bardzo lubią te cykliczne spotkania przy książce. 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-06 00:00:00

Ruch na świeżym powietrzu nie tylko pomaga zapobiegać kłopotom, których źródłem jest siedzący tryb życia. U dzieci w wieku przedszkolnym aktywność fizyczna pobudza także dojrzewanie układu nerwowego i układu krążenia a także reguluje i poprawia wydolność układu oddechowego. Ruch jest także istotnym czynnikiem pobudzającym rozwój psychiczny naszych pociech. Podczas spaceru i szaleństw na placu zabaw dzieci wspólnie poznają świat, uczą się od siebie nawzajem, zdobywają bezcenną dla życia w społeczeństwie umiejętność – współdziałania w grupie. Żaden program telewizyjny ani gra komputerowa nie dostarczą im tego typu doświadczeń. Dlatego ciesząc się cudowną wiosną, chętnie spędzamy czas w naszym przedszkolnym ogrodzie, gdzie możemy biegać, grać w piłkę, malować kredą, puszczać bańki mydlane huśtać się i zjeżdzać na zjeżdżalni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-06 00:00:00

Kolejne spotkanie z naszymi "muzycznymi przyjaciółmi" było dosyć hałaśliwe, za sprawą bębnów i talerzy zwanych perkusją. Dzieci miały okazję przekonać się, jak wymagający jest ten instrument i jak dobrej koordynacji całego ciała wymaga, by móc wydobyć z niego dźwięki. Spotkanie przebiegało w radosnej, pełnej humoru atmosferze. Żartobliwe pomysły pana Piotra i Pawła skutkują uśmiechem na wszystkich twarzach. Pasją do muzyki zarażają tak skutecznie, jak swoim dobrym nastrojem. Dziękujemy.

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-05 00:00:00

Święto Flagi uczciliśmy również w naszym przedszkolu. Z tej okazji dzieci z młodszych grup przygotowały montaż słowno- muzyczny o treści patriotycznej. Płynąc z nurtem Wisły, odwiedzaliśmy największe miasta Polski, by przypomnieć dzieciom sylwety wielkich Polaków i ich dokonania, miejscowe legendy i tradycje. Piekliśmy pierniki w Toruniu, by za chwilę unosić się na morskiej fali w Gdańsku. Jeżdziliśmy pociągiem po Warszawie i byliśmy w krakowskim ZOO. Nie zabrakło również podniosłych momentów, jak np. wspólne śpiewanie Hymnu Państwowego.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-04 00:00:00

W dniu 26.04.2018r. dzieci z gr. "Biedronki" wzięły udział w Uroczystych Obchodach Święta Flagi w SDK, zorganizowanym przez

Przedszkole nr 18. W SDK-u pojawiły się dzieci ze stalowowolskich przedszkoli, które przyniosły ze sobą flagi. Podczas uroczystości dzieci         z Przedszkola nr 18 recytowały wiersze, śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej oraz wykonały piękne tańce m.in. nasz narodowy taniec "Polonez."

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-29 12:14:10

We wtorek 17.04.2018r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium "Mój kosmos." Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny.Pokaz dla każdej grupy osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu i podziwiały pierścień Saturna. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet i deszczem meteorytów. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w świat zagadek kosmosu, w przystępny sposób poznały zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki i astronomii. Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć animację o życiu dinozaurów. Pokaz dostarczył dzieciom wiele kosmicznych wrażeń.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-19 13:41:53

Znamy już  nazwiska laureatów pierwszej edycji międzyprzedszkolnego konkursu fotograficznego "W rodzinnym obiektywie, Stalowa Wola - moje miasto." Spotkanie finałowe obfitowało w atrakcje przygotowane przez organizatorów. Był występ artystyczny w wykonaniu dzieci, prezentacja multimedialna "Stalowa Wola dawniej i dziś" oraz słodki poczęstunek dla wszystkich gości. Autorzy  zdjęć, którzy na nowo odkryli piękno naszego miasta, otrzymali atrakcyjne nagrody.

Dziękujemy Panu Piotrowi Radeckiemu - fotografowi i przewodniczącemu jury, za fachową pomoc w wyłonieniu najciekawszych prac fotografów - amatorów.

Dziękujemy również sponsorom za pomoc rzeczową i finansową, która umożliwiła nam realizację tego przedsięwzięcia:

  • Bawialni – „Fabryka zabawy”
  • Firmie UNIWHEELS Production (Poland) Sp. z o.o.
  • Pani Annie Jaremie - regionalnemu kierownikowi sprzedaży WSP Społem

Prace konkursowe można oglądać w SDK w Stalowej Woli w terminie od 19 do 30 marca 2018r.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-16 19:53:09

W dniu 14.02.2018r. w naszym przedszkolu odbył się koncert walentynkowy w wykonaniu zespołu "Jaszczur i Przyjaciele." 

 

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-18 21:38:58

W dniu 22.01.2018r. dzieci z naszego przedszkola miały możliwość uczestniczyć w spektaklu pt. "Zaklęte granie" w wykonaniu aktorów z Teatru "Artenes" z Wrocławia. Spektakl ten został przygotowany z myślą o problemie spędzania przez dzieci zbyt długiego czasu przed komputerem (grami). Skonstruowano go tak, by przemawiał do dzieci obrazem i przykładem, a nie tylko upomnieniami słownymi. Nie zapomniano również o wszystkich atrybutach prawdziwej baśni: piosenkach, kolorowych postaciach i kostiumach oraz multimedialnych efektach scenicznych.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-13 21:36:21

Styczeń to miesiąć spotkań z Babcią i Dziadkiem. To właśnie w tym czasie zapraszamy miłych gości do naszego przedszkola, by mogli oglądać występy swoich wnucząt, okraszone życzeniami i prezentami wręczanymi, wśród uśmiechów i wzruszeń.

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12 21:27:28

Bal karnawałowy to miła, przedszkolna tradycja przepełniona muzyką i dobrą zabawą.Tegoroczny bal w naszym przedszkolu, był jak zwykle piękny i kolorowy. Oprawę muzyczną zapewnił nam wodzirej.  Wszędzie rozbrzmiewała wesoła muzyka i śmiechy. Nie zabrakło wspaniałych popisów tanecznych, zabaw i konkursów. 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-11 21:07:24

W dniu 21.12.2017r. dzieci ze starszych grup uczestniczyły w koncercie zorganizowanym w Miejskim Domu Kultury przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1 im. Wacława Górskiego. Wysłuchały piosenek o tematyce zimowej, świątecznej oraz kolęd w wykonaniu dziecięco- młodzieżowej orkiestry dętej PSP Nr 1 oraz Gimnazjum Katolickiego. Niezwykłe widowisko muzyczne okraszone było również humorystycznymi scenkami sytuacyjnymi. Kompilacja tych składników sprawiła, iż słuchacze koncertu ulegli nastrojowi zimowo- świątecznemu i z zachwytem wysłuchali wszystkich kompozycji.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-22 18:07:22

Piękną tradycją stało się już, że w w okresie Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu dzieci przedstawiają historię narodzenia Jezusa.
Pani Dyrektor Małgorzata Kochan rozpoczęła spotkanie opłatkowe przekazując dzieciom światełko betlejemskie, które przywędrowało do nas z dalekiej Jerozolimy. Klimat wigilijnej nocy podkreślały niecodzienne stroje przedszkolaków i w tle brzmiące kolędy. Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role.
Po występach dzieci wszyscy przełamali się opłatkiem składając sobie życzenia.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-21 06:36:48

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy w ramach projekty "Mały Ratownik". Młodsze grupy z pomocą pani ratownik wykonały pierwsze samodzielne opatrunki, na kończynach i głowach misiów, lalek oraz kolegów. Starszaki miały okazję wykonać masaż serca na fantomach, przypomniały jakie są numery ratunkowe i ćwiczyły prowadzenie rozmowy z dyżurnym pogotowia. Pani ratownik rozmawiała z dziećmi na temat zasad bezpiecznej zabawy w przedszkolu i w domu. Okazało się, że przedszkolaki znają zasady bezpiecznego zachowania się podczas różnych sytuacji. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy i magnesy z numerami alarmowymi.

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-14 09:13:14

Prezent cieszy najmłodszych, ale chyba ważniejsza od prezentów jest wizyta i osobiste spotkanie z siwobrodym staruszkiem.
Kiedy wreszcie nadeszła ta upragniona chwila, Mikołaj pojawił się za oknem, a za chwilę był już wśród małych szybko bijących serduszek. Rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla Niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. 

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-06 22:16:18

Zawsze z wielką radością czekamy na Panią Małgosię, która przychodzi do nas z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza, aby czytać wybrane opowieści z dziecięcych książeczek. Spotkania z "bibliotekarką" cieszą się dużym uznaniem wśród dzieci. Zgromadzone wokół Pani, w dużym skupieniu słuchają czytanych przez nią bajek. Czasem są to historie wesołe, czasem smutne, zawsze skłaniają do refleksji i zawsze dobrze się kończą. 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-06 22:10:15

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych.  Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu    z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie             w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw. Dlatego w naszym Przedszkolu wspólnie z Rodzicami oraz z Ich aktywnym udziałem, rozpoczęliśmy akcję "Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato", która miała na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. Przedsięwzięcie polegało na tym, że chętni Rodzice przychodzili do naszego Przedszkola i czytali Dzieciom. Czytane utwory – najczęściej wybrane były przez Synka albo Córkę – bajki/baśnie/opowiadania przyniesione z domu, albo z naszego kącika czytelniczego w sali przedszkolnej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-04 18:52:23

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Zebraliśmy się więc większą gromadą (gr. "Pszczoły" i "Biedronki") by  wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię.
Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-04 18:36:59

W listopadzie grupa "Krasnale" celebrowała uroczystość pasowania na przedszkolaka. To pierwsze bardzo ważne wydarzenie w życiu maluszków, które na długo pozostanie w ich pamięci.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia programu artystycznego, w którym dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej wszyscy złożyli przyrzeczenie. Obiecali zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia przedszkolaki otrzymały dyplom, worek na rzeczy osobiste z własnym imieniem, słodką niespodziankę i soczek do picia. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć: Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-03 21:48:55

Kolejne spotkanie z muzykami z "Pracowni Jaszczur & Przyjaciele" obfitowało w niezapomniane wrażenia. Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały wybrane instrumenty dęte od tych najmniejszych, do tych o bardzo pokaźnych rozmiarach, poznały brzmienie i budowę trąbki, waltorni, suzafonu. Pojawiła się również okazja do podjęcia próby gry na instrumentach dętych przez dzieci oraz prezentowania zabawnej choreografii do muzyki "granej na żywo." Bardzo dziękujemy panu Piotrowi, Pawłowi i Andrzejowi za tę muzyczną lekcję i oczywiście zapraszamy do nas ponownie.

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-16 20:31:04

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w sali "Pszczółek", aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. 
Na początek, każdy z gości otrzymał robiony przez dzieci kotylion w barwach narodowych Polski. Dzieci ze starszych grup przedszkolnych przedstawiły montaż słowno- muzyczny na który składały się tańce, wiersze, oraz pieśni patriotyczne.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12 18:45:48

 Nasze dzieci bardzo zaangażowały się w wykonanie prac plastycznych na konkurs pod hasłem "Patriotyzm w utworach M. Konopnickiej." Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w przedszkolu nr 7.
Jury doceniło pracę naszych dzieci. Wysiłek przedszkolaków przyniósł nagrody dla Gosi (grupa "Biedronki) i Lili (grupa "Plastusie) jak również dla naszej placówki. Gratulujemy!

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12 23:00:06

W konkursie piosenki promującej zdrowy tryb życia nasze przedszkole reprezentowała dwójka dzieci. Lenka z grupy "Plastusie", która zaśpiewała piosenkę pt. "Sałatka jarzynowa" i Tymon z grupy "Biedronek", który wykonał utwór pt. "Fikający zuch." Festiwal muzyczny obfitował w niezapomniane wrażenia. W konkursie nie było przegranych, gdyż jak wiadomo każdy kto propaguje postawy prozdrowotne - wygrywa. Nasi podopieczni zdobyli w konkursie nagrody dla siebie, jak również dla przedszkola. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-11 22:56:05

W dniu 14 października dzieci i rodzice wybrali się do Nowej Dęby do fabryki bombek. Dzieci mogły zwiedzić jedyne i pierwsze w świecie Muzeum Bombki Choinkowej; tysiące ręcznie wyprodukowanych bombek, setki niesamowitych eksponatów                w galeriach; Na zwiedzających czekał przewodnik, który opowiadał oraz oprowadzał po muzeum pokazując zgromadzone skarby. Niezapomniane wrażenia zapewnia samodzielne malowanie bombki.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-11 00:00:00

Dzieci z grup Plastusie i Biedronki odwiedziły gabinet dentystyczny. Spotkały się z panią stomatolog, która opowiedziałą im o swojej pracy. Na modelu szczęki ludzkiej dzieci uczyły się poprawnego szczotkowania jamy ustnej. Duże wrażenie zrobił na dzieciach bajkowy fotel dentystyczny, na którym chętnie siadały.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-10 22:20:32

W dniu 12.10.2017r. w naszym przedszkolu gościliśmy funkcjonariusza policji. Dzieci miały okazję poznać bliżej pracę policjanta, omawiane były zasady  bezpieczeństwa dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach. 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-21 11:48:39

 Dzieci ze wszystkich oddziałów wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do "Ciemnego Kąta." Spaerując ścieżką edukacyjną poszerzały swoją wiedzę na temat fauny i flory leśnej.  Na łonie natury realizowaliśmy również projekt edukacyjny "Matematyka w lesie." Przedszkolaki wyróżniały zbiory wśród darów przyrodniczych (zbiór drzew, liści) przeliczały elementy, porównywały. Nie zabrakło również wspólnych zabaw ruchowych, tańców i głośnego śpiewania znajomych piosenek. Jak wiadomo, pobyt i zabawa na świeżym powietrzu zaostrzają apetyt, w związku z czym wszyscy chętnie pałaszowali przygotowany wcześniej poczęstunek popijając ciepłą herbatką.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-08 22:55:32

Dzieci z grup "Plastusie" i "Biedronki"  odwiedziły Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Brały udział w lekcji muzealnej pt. "Tajemnice miasta" oraz warsztatach "Miejska oaza." Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważną rolę w każdym mieście odgrywa zieleń, jak wpływa na jego estetykę, poprawia czystość i jakość powietrza oraz sprawia, że żyje nam się w nim przyjemniej.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-08 22:55:11

Dzieci z grupy "Plastusie"  brały udział w mistrzostwach świata przedszkoli w piłce nożnej. Celelm imprezy było  promocja zdrowego stylu życia i sposoby spędzenia wolnego czasu.

 

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-08 22:54:46

Grupa 4- latków wybrała się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli.
Dzieci z grupy „Misie" zostały wspaniale przyjęte w Oddziale dla Dzieci, gdzie pracujące tam Panie niezwykle ciekawie omówiły swoją pracę. Celem wizyty było zachęcenie dzieci do wypożyczania książek i częstego odwiedzenia biblioteki wraz z rodzicami. Maluchy z ochotą słuchały czytanych książeczek, kolorowały i bawiły się w "osiołkową ciuciubabkę". Miały również okazję samodzielnie obejrzeć wiele książek, co sprawiało im ogromną przyjemność. Jak podkreślają wychowawcy i nauczyciele wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom na co dzień.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-01 22:53:58

Ponad 800 dzieci wzięło udział w imprezie "Sportowy Zawrót Głowy", który odbył się w Stalowej Woli. Wśród tych dzieci znalazły się także nasze przedszkolaki. Imprezę już po raz czwarty zorganizowało Stowarzyszenie Grupa Inicjatyw Twórczych. Mali sportowcy rywalizowali w różnych konkurencjach lekkoatletycznych: biegach, skokach i rzutach piłeczką palantową. Na każdego uczestnika czekał często pierwszy w życiu medal i pamiątkowy dyplom. Głównym celem nie było wyłonienie zwycięzców, a zaszczepienie u dzieci miłości do sportu i aktywności fizycznej już od najmłodszych lat w myśl przysłowia "czym skorupka za młodu nasiąknie..."

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-08-29 22:53:20

W tym roku postanowiliśmy świętować Dzień Dziecka w Kolbuszowej. W tym celu wybraliśmy się do tamtejszego muzeum etnograficznego.Trasa zwiedzania Skansenu to spacer po wsi lasowiackiej. Dzieci zwiedziły dawną zagrodę, ekspozycję dawnych zabawek, pasiekę, zobaczyły wyposażenie dawnej chałupy. W programie trasy było poszukiwanie roślin na łące. Później dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej Malowany konik – świat drewnianych zabawek. Koniki na biegunach, klepaki, terkotki, kurki, kołyski, taczki… bez wątpienia oczarowały każdego przedszkolaka. Wspólne zabawy i posiłek na świeżym powietrzu zakończyły ten miło spędzony dzień.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-08-28 22:51:22

Strony www dla przedszkoli