To takie proste!
Strona głowna  /  Wydarzenia
 
Wydarzenia

Dzieci z naszego przedszkola poznają zasady zdrowego odżywiania, poznają witaminy znajdujące się w warzywach i owocach, uczą się zasad higieny i dbania o własne zdrowie. W związku z tym, że sezon na pyszne owoce trwa, postanowiliśmy dać dzieciom możliwość rozwinięcia się w sztuce kulinarnej. Najmłodsza grupa dzieci czyli „Krasnale” przygotowała podczas zajęć sałatkę owocową. Dzieci ubrane w fartuszki umyły dokładnie ręce i wszystkie owoce. Kiedy wszystko było już gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców. Dzieci używały do tego noży bezpiecznych, plastikowych, dlatego nie było możliwości, aby któremuś z naszych podopiecznych stała się krzywda. Później tylko mieszanie składników i najmilsza czynność czyli degustacja. Krasnalkom tak smakowała sałatka, że zjadły wszystko co zrobiły. 

Dziękujemy rodzicom za przyniesienie owoców.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-08 08:31:20

Aby zainaugurować panowanie nowej pory roku - jesieni, odwiedziliśmy leśny "Ciemny Kąt." Celem naszej wyprawy była integracja dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkola oraz zapoznanie ich ze zmianami zachodzącymi w świecie roślin i zwierząt jesienią w lesie. W pierwszych krokach dzieci udały się na spacer ścieżką edukacyjną, by szukać śladów jesieni i wzbogacić o jej "dary" swoje kąciki przyrodnicze. Potem przyszedł czas na posiłek i wspaniałą zabawę. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu miłych wrażeń. Obserwacja naturalnego środowiska roślin i zwierząt leśnych wzbogaciła ich wiedzę z zakresu przyrody. Nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, tak by nie ucierpiała leśna przyroda i zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły również, że las to wspaniałe źródło świeżego powietrza. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-29 19:06:21

6 czerwca odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której grupa Krasnale, zaprezentowała swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Dzieci "przemieniły się" w żabki, bociany, biedronki, motyle i pszczółki i zaprosiły swoich rodziców na występ pt: "Na majowej łące". 
Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. 

Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności. 

Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!  

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-23 22:18:38

Z okazji święta wszystkich dzieci wybraliśmy się na wycieczkę w do małej wsi w okolicy Janowa Lubelskiego - Łążka Garncarskiego. Jak podpowiada nazwa, miejscowość słynie z wyrobów glinianych, więc dzieci miały okazję obserwować pracę garncarza. Zainteresowani zgłębianiem tematu, mogli spróbować swoich sił w tym niełatwym fachu. Po trudach ciężkiej pracy, przyszedł czas na rozrywkę, która czekała na dzieci u gospodarza Jaśka. W Jaśkowej Zagrodzie dzieci zjadły wspólnie posiłek, by za chwilę rozpocząc zabawę na całego, a korzystały ze wszystkich możliwości, które dawała gościnna zagroda i jej gospodarz. Były to min. przejazd furmanką, wspólne tańce i zabawy z "wiejską kapelą", przebieranki, figle na jakże wspaniałym placu zabaw. Dzieci miały okazję również okazję poobserwować, jak sielskie życie wiodą wiejskie zwierzęta. 

Serdecznie dziękujemy za gościnę cudownym gospodarzom!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-21 00:00:00

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli zorganizowała konkurs plastyczny pt.: „Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima”.  Konkurs przeznaczony był dla dzieci 6-letnich. Z naszego przedszkola brało udział łącznie 11 dzieci z grup Biedronki i Plastusie. Nagrodzonych zostało 3 dzieci: Ala D. z grupy Biedronki oraz Wiktor i Aleksandra z grupy Plastusie. 13 maja w Miejskim Domu Kultury odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Autorzy wyróżnionych prac otrzymali książki i imienne dyplomy. Dodatkową nagrodą był seans bajkowy dla wszystkich uczestników konkursu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-02 20:58:16

10 maja w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się ogłoszenie wyników konkursu „Eko-moda dla przedszkolaków”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie dowolnej części garderoby, wykorzystując do tego tylko i wyłącznie materiały nadające się do recyklingu. Nasze przedszkole reprezentowało dwoje dzieci z grupy Biedronki: Wiktoria B. i Radek. Wiktoria zaprezentowała się w pięknej sukni balowej, wykonanej z worków na śmieci oraz przezroczystej folii. Radek pokazał się w komplecie letnim, wykonanym również z worków na śmieci ozdobionych plastikowymi nakrętkami.  Wszyscy uczestnicy mieli możliwość przejścia po czerwonym dywanie i zaprezentowania swojego stroju. Organizatorzy zapewnili drobne upominki dla każdego uczestnika konkursu oraz dyplom dla przedszkola za udział w tym przedsięwzięciu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-01 00:00:00

W maju  po raz kolejny w naszym przedszkolu spotkaliśmy się z muzykami z Pracowni Muzycznej „Jaszczur i Przyjaciele”. Tym razem Pan Paweł i Piotr zaprezentowali nam ciekawe instrumenty muzyczne pochodzące z różnych zakątków świata. Podczas spotkania nie tylko dowiedzieliśmy się jak nazywają się te oryginalne instrumeny i jak wyglądają, ale również, w jaki sposób należy na nich grać oraz mogliśmy usłyszeć jak brzmią. Instrumenty które poznaliśmy to: shekere - instrument muzyczny pochodzący z Afryki, wydaje głośne trzeszczące dźwięki. Strumyk - instrument wykonany z łupek orzecha brazylijskiego, naśladuje dźwięk płynącego strumyka. Cowbells (krowie dzwonki) - dźwiękiem przypominają dzwonki zwierząt pasących się na pastwisku. Żaba - instrument wykonany z drewna wydaje dźwięk podobny do rechotania żaby. Diabeł brazylijski - mały beben z żyłka na patyczki. Czurynga - liść/pióro -  jeden z najstarszych, prymitywnych instrumentów świata z grupy aerofonów wolnych. Jest to kawałek drewna przymocowany do sznurka, który wirując w powietrzu wydaje odgłos podobny do wiatru. Cuica - to brazylijski bęben cierny, o dużym zakresie tonacji, wytwarzany przez zmianę napięcia na głowie bębna. Oraz gigiduru - afrykański instrument z wydrążonego korzenia drzewa.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-30 00:00:00

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
My  uczciliśmy nasze barwy ojczyste 30 kwietnia. Występ patriotyczny przygotowały dzieci z młodszych grup: "Krasnale" i "Misie". Celem spotkania było: kształtowanie postawy patriotyzmu, rozbudzanie szacunku dla symboli narodowych. Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego. Dzieci przedstawiły również montaż słowno - muzyczny, który przypomniał wygląd, znaczenie i ogromną wartość polskich symboli narodowych. Pani Dyrektor zachęciła wszystkich zebranych, aby wyeksponowali barwy narodowe w pobliżu swojego domu w tym ważnym dniu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-04 17:53:26

Pod koniec kwietnia stalowowolskie przedszkolaki uczciły Święto Flagi. Uroczystość odbyła się w Spółdzielczym Domu Kultury, a jej organizatorem tradycyjnie było Przedszkole nr 18 im. Marii Montessori.
Jak co roku nasze dzieci wzięły udział w tym wydarzeniu. Grupa "Plastusie", która reprezentowała nasze przedszkole wykonała również z tej okazji plakat. Uroczystość okraszono występem dzieci z przedszkola nr 18. Było uroczyście i patriotycznie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-03 17:51:10

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-02 17:50:20

W dniu 25 kwietnia 2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie XI Wojewódzkiego XV Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Przedszkolaków dobre rady na złe odpady” pod hasłem „Twórcze Przedszkolaki” organizowanego przez Przedszkole nr 4 w Stalowej Woli. Konkurs polegał na zbiórce surowców wtórnych: zużytych baterii oraz plastikowych nakrętek. Nasze przedszkole zebrało 39 kg baterii i 117 kg. nakrętek. Zadaniem dodatkowym było wykonanie przedmiotu codziennego użytku z surowców wtórnych lub innych eko materiałów. Grupa Biedronki  wraz z Paniami wykonała dwa przyborniki z ulotek reklamowych. Wśród przedmiotów wykonanych przez dzieci      z innych przedszkoli można było zobaczyć telewizor, stolik, krzesła, szkatułkę na biżuterię, pudełko do przechowywania, lampę, torebkę czy nawet laptop. 

Grupa starszaków z Przedszkola nr 4 zaprezentowała krótki program artystyczny na temat segregacji śmieci oraz właściwego zachowania w lesie. Po występie odbyło się wręczenie dyplomów i statuetek dla wszystkich przedszkoli oraz drobnych upominków dla dzieci reprezentujących swoją placówkę.

Gościem honorowym Przedszkola nr 4 była Milenka Dul, dziewczynka, dla której również zbierane były plastikowe nakrętki. Mama Milenki nie kryła wzruszenia dziękując wszystkim za zaangażowanie w sprawę jej córki. Na zakończenie Pani Dyrektor Przedszkola nr 4 podziękowała wszystkim za przybycie i zaprosiła uczestników na mały poczęstunek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-01 16:48:17

W konkursie organizowanym przez Przedszkole nr 1 w Stalowej Woli, wzięły udział przedszkola z całego miasta, w tym również nasze przedszkole. Celem konkursu było umiejętne prezentowanie zdolności artystycznych przedszkolaków, rozwijanie ich kreatywności, zainteresowań i talentów. Naszą placówkę reprezentowali Milenka i Filip z grupy "Biedronki."

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-18 23:20:59

W dniu 04.04.2019 r. w naszym przedszkolu miało miejsce rozstrzygnięcie II Edycji Konkursu Fotograficznego, które w tym roku przebiegało pod hasłem: "Moje ulubione miejsce, w którym spędzam wolny czas." 

W konkursie wzięło udział 22 dzieci z 12 przedszkoli, a jego celem było rozwijanie zainteresowań fotograficznych, ukazywanie ciekawych miejsc, w których można spędzać wolne chwile oraz zachęcanie do wspólnego spędzania czasu dzieci z rodzicami.

Rozpoczynając uroczystości pani dyrektor Małgorzata Kochan powitała zgromadzonych gości, a wśród nich zastępcę prezydenta miasta Stalowej Woli panią Renatę Knap oraz panią naczelnik Wydziału Oświaty Halinę Wołos, a także pana Piotra Radeckiego - przewodniczącego Komisji Konkursowej, sponsorów oraz przybyłych opiekunów z przedszkolakami. Następnie dzieci z grupy "Plastusie"zaprezentowały przedstawienie pt. "Recepta na zdrowie", po czym nastąpiło ogłoszenie wyników. Komisja konkursowa przyznała 3 wyróżnienia, zdobyli je: Nikodem F. z przedszkola nr 1, Piotr M. z przedszkola nr 5 oraz Patryk P. z przedzkola nr 11. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, upominki oraz cukierki od pani prezydent. Po wspólnej pamiątkowej fotografii dzieci wraz z nauczycielkami oraz zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-18 23:20:20

27 marca dwoje przedszkolaków z grupy Biedronki – Zosia i Patryk uczestniczyło w międzyprzedszkolnych warsztatach pt. „Cztery żywioły – Ziemia”, których organizatorem było Przedszkole nr 9 w Stalowej Woli. To już trzecie tego typu spotkanie. W poprzednich latach tematem warsztatów były takie żywioły jak: woda i powietrze. Dzieci biorące udział w warsztatach stworzyły z piasku kinetycznego warstwy skorupy ziemskiej, poszukiwały kości dinozaurów, kruszyły skały w celu odnalezienia kryształów oraz mogły zaprogramować drogę robota, który jeździł po wyznaczonej trasie ze zmienną prędkością. Na zakończenie warsztatów wszystkie dzieci stworzyły wspólnie mandalę z darów ziemi. Jako podziękowanie za udział w warsztatach dzieci dostały imienne dyplomy i drobne upominki, a każde przedszkole otrzymało dyplom oraz sadzonkę dębu pochodzącą z wyselekcjonowanych żołędzi dębu „Bartek”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-06 00:00:00

20 marca w Miejskim Domu Kultury odbył się Przegląd Twórczości Dziecięcej „Igraszki Przedszkolne” organizowany przez Przedszkole Integracyjne nr 12 im. J.Ch. Andersena w Stalowej Woli.  To już XI edycja tego wydarzenia. Tegoroczne hasło brzmiało: „Łączy nas taniec i piosenka”. Na deskach MDK zaprezentowały się dzieci z trzynastu stalowowolskich publicznych przedszkoli. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowali kolorowe, widowiskowe programy artystyczne. Nasze przedszkole reprezentowała grupa Biedronki. Dzieciaki wiele tygodni ćwiczyły po to, aby na scenie Miejskiego Domu Kultury jak najlepiej zaprezentować swój układ pt. „Pożegnanie zimy”. Oprócz oglądania występów dzieci rozwiązywały zagadki przygotowane przez Sowę Mądrą Głowę, w którą wcieliła się Pani Urszula Cacaj – dyrektor przedszkola nr 12. Po zakończeniu wszystkich występów każde przedszkole otrzymało takie same nagrody, dyplomy i podziękowania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-05 00:00:00

W pierwszy dzień wiosny gościliśmy w naszym przedszkolu zespół „Jaszczur i Przyjaciele”. Panowie w trzyosobowym składzie zaprezentowali kilka nieznanych dzieciom instrumentów oraz sposoby wydobywania z nich dźwięku. Tym razem  były to takie instrumenty jak: ksylofon, bongo cajon, wibrafon i czajmsy.  Niektóre dzieci miały okazję dotknąć tych rzadko spotykanych instrumentów a także spróbować na nich zagrać.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-04 00:00:00

We wtorek 5 marca do naszego przedszkola przybyła Pani Dorota Cieśla – dietetyk ze stalowowolskiego Centrum Dietetycznego Projekt Zdrowie. Pani Dorota odwiedziła dwie najstarsze grupy czyli "Biedronki" i "Plastusie." Podczas wizyty pani dietetyk opowiedziała o wpływie tego, co jemy na nasze zdrowie i nasz wygląd. Na przykładzie piramidy zdrowego żywienia dokładnie wytłumaczyła, że niektórych produktów powinniśmy jeść więcej a innych trochę mniej. Wspomniała też o aktywności fizycznej, która jest u dzieci coraz niższa, a powinna być bardzo ważnym elementem życia każdego człowieka.  Aby sprawdzić wiedzę naszych przedszkolaków na temat  zdrowego odżywiania Pani Dorota przygotowała dla nich zagadki, których rozwiązaniem była nazwa owocu lub warzywa.  Na zakończenie spotkania dzieci wykonały Piramidę Żywienia, która została umieszczona w holu, na tablicy dla rodziców.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-24 18:46:40

W lutym odbyło się kolejne spotkanie z dobrze znanymi dzieciom muzykami, jego tematem były instrumenty dęte blaszane. Dzieci poznały min. dźwięk puzonu, tuby. Na spotkaniu pojawił się motyw muzyczny z filmu pt."Gwiezdne wojny". Na scenie z groźnym Lordem Vaderem walczył odważny Rycerz Jedi, swoim świetlnym mieczem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-10 20:02:41

To prawdziwy bal karnawałowy. Były piękne stroje, muzyka, tańce. Znane i lubiane dziecięce piosenki przeplatały się z popularnymi tanecznymi szlagierami.

Zabawa była tak wesoła, że nawet ci, trochę bardziej nieśmiali dali się do niej porwać. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-24 20:50:22

Babcia i Dziadek to wyjątkowe osoby w życiu wnucząt, które kochają bezwarunkowo, wiedzą o tym doskonale dzieci. W dowód wdzięczności za  miłość, troskę i ciepło zaprosiły one babcie i dziadków do przedszkola na uroczyste spotkania. Swoim gościom przedszkolaki złożyły serdeczne życzenia oraz zaprezentowały okolicznościowe wiersze, piosenki, inscenizacje i tańce. Do życzeń dołączyły również upominki i całusy. Dziadkowie z dumą i wzruszeniem oglądali występy wnucząt, nie szczędząc przy tym braw. Uroczystości zakończyły rozmowy przy kawie i słodkościach przygotowanych przez mamy przedszkolaków.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-02 20:42:59

Przed świętami Bożego Narodzenia w najmłodszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców połączone z warsztatami plastycznymi. Dzieci i rodzice wykonali bożonarodzeniowe ozdoby z kartonu. Wspólnie spędzony czas zaowocował pięknymi i kolorowymi choinkami, reniferami, bombkami, gwiazdkami i dzwoneczkami. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-13 20:46:12

W dniu 21 XII 2018 r. dziecii z grup "Biedronki" i "Plastusie" brały udział w koncercie świąteczno - noworocznym w MDK w Stalowej Woli. Na sali widowiskowej zaprezentowali się uczniowie klas artystycznych Dziecięcej Orkiestry Dętej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum Katolickiego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-01 13:40:45

W kolejnym - grudniowym spotkaniu z muzykami daliśmy się ponieść cudownym dźwiękom kolęd. Panowie przygotowali dla dzieci losy z zimowymi zagadkami, na odwrocie których znajdowały się tytuły kolęd lub pastorałek. Po odgadnięciu zagadki odczytywano tytuł kolędy, która po chwili rozbrzmiewała w sali a za nią śpiew wszystkich zgromadzonych. Chętne dzieci mogły również podjąć próbę gry na dzwonkach diatonicznych do piosenki "Pada śnieg". 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-01 13:35:11

Na ten dzień, na ten moment przedszkolaki czekały bardzo długo!  6 grudnia 2016r. odwiedził je św. Mikołaj! W czerwonym ubraniu, ze śnieżnobiałą brodą pojawił się w naszym przedszkolu, aby porozmawiać z dziećmi i obdarować je długo oczekiwanymi prezentami. Dzieci radośnie powitały Gościa piosenkami i wierszami, nie zabrakło również wspólnych zabaw. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-07 20:30:59

30 listopada w grupie "Plastusie" zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowano Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Andrzejki w  przedszkolu to już tradycja. Ten dzień jest zawsze dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogą poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp.  Wróżby były przeplatane zabawami przy skocznej muzyce.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-06 20:29:23

W ramach projektu "Piękna Nasza Polska Cała" w naszym przedszkolu odbył się patriotyczny pokaz mody. Dzieci przedstawiły kreacje przygotowane z pomocą rodziców. Na wybiegu pojawiły się Krakowianki, żołnierze, kibice, sanitariuszka, dama w pięknym kostiumie z lat 20 oraz patrioci w barwach narodowych. Mali modele z dumą prezentowali swoje kreacje. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu pokazu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-05 20:15:59

W listopadzie w grupie "Krasnale" odbyła się uroczystość  „Pasowania na Przedszkolaka”. Do uroczystości dzieci przygotowywały się od początku roku szkolnego, aby zasłużyć sobie na wstęp do grona „braci przedszkolnej”. Aby oddać doniosłość chwili  dzieci w dniu pasowania przyszły w galowych ubraniach. Dla  części dzieci był to pierwszy taki występ i debiut przed szerszą publicznością.  Rodzice, którzy przybyli na uroczystość mogli podziwiać osiągnięcia swoich pociech. Najważniejszym punktem  uroczystości było  złożenie przez wszystkich przedszkolaków  przysięgi – ślubowania i  moment pasowania  magicznym  ołówkiem przez panią dyrektor  Małgorzatę Kochan, na prawdziwego przedszkolaka. Na pamiątkę , każdy przedszkolak otrzymał mały upominek. Serdecznie gratulujemy wszystkim "Krasnalom."

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-04 20:14:13

Grupa "Plastusie" brała udział w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym zorganizaowanym przez Przedszkole nr 3 w Stalowej Woli, na temat interpretacji wiersza W. Bełzy pt. "Katechizm polskiego dziecka." Wśród nagrodzonych prac, wyróżniono pracę Tymoteusza. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-03 20:02:05

Dzieci z grupy "Biedronki" udały się z na plac przy bazylice konkatedralnej w Stalowej Woli, gdzie stoi granitowy obelisk upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-02 20:00:34

W listopadzie grupa "misie" świętowała urodziny swojego pobratymca - pluszowego misia. Z tej okazji dzieci przyniosły z domu swoje ulubione pluszaki. Nie spodziewały się, że ten dzień umili im jeszcze wizyta wesołej pandy. Na początku spotkania dzieci odśpiewały gościowi uroczyste "sto lat." Panda opowiedziałą dzieciom skąd przybywa, jakich ma przyjaciół i co najbardziej lubi jeść. Bardzo ucieszyła się, gdy dzieci poczęstowały ją marchewką i natychmiast ją schrupała. Panda tańczyła, bawiła się z dziećmi oraz uczestniczyła we wspólnej gimnastyce. Śmiechu było co niemiara. Ciężko było rozstać się z tak szczególnym gościem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-01 19:55:39

Dzieci z grupy Biedronki udały się na skrzyżowanie Al. Jana Pawła i KEN pod rzeźbę A. Pityńskiego "PATRIOTA" odsłoniętej w rocznicę wiktorii wiedeńskiej. Przedszkolakom przybliżono historię powstania rzeźby i sylwetkę jej autora.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26 00:00:00

W przedszkolu nr 10 został rozstrzygnięty międzyprzedszkolny konkurs plastyczny z cyklu "Razem ze słonkiem - jesień" w utworach Marii Kownackiej. W 5 edycji konkursu zostali nagrodzeni nasi reprezentanci: Ala i Szymon. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-25 21:33:33

W listopadzie po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu naszą ulubioną "muzyczną drużynę." Spotkania z muzykami służą między innymi budzeniu zamiłowania do muzyki, kształtowniu umiejętności słuchania muzyki i śpiewania piosenek oraz wrażliwości muzycznej, Dzieci nie tylko poznają nazwy instrumentów, ich pochodzenie i brzmienie, ale również mają okazję dotknąć ich i spróbować na nich grać. Panowie odwiedzają nasze przedszkole w ramach realizacji naszego programu autorskiego z zakresu edukacji muzycznej                        pt. "Przedszkolne muzykowanie." Tym razem panowie odwołali się do obchodzonej niedawno setnej rocznicy odzyskania niepodległości prze Polskę. Piosenki patriotyczne  i hymn państwowy śpiewaliśmy wspólnie przy akompaniamencie pianina. Poznawaniu nazw nowych instrumentów klawiszowych (syntezator, keytar) towarzyszył element humorystyczny, dlatego było i podniośle i i wesoło.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-24 00:00:00

Poprzez "głośne czytanie", chcemy rozwijać  u dzieci zainteresowania czytelnicze. W tym działaniu konsekwentnie wspiera nas pracownica Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza. Pani bibliotekarka jak zwykle przyniosła dla małych słuchaczy piękne bajki, które uczą, bawią i skłaniają do refleksji.  Dziękujemy za te cykliczne spotkania, zapraszamy na kolejne czytanie w grudniu.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-23 20:16:20

Dawniej o patriotach mówiło się, że są gotowi walczyć w obronie granic ojczyzny, a nawet umrzeć za nią. Dziś nie musimy poświęcać życia, bo Polska nie toczy wojny z żadnym krajem. Swój szacunek możemy okazywać przez wywieszenie flagi, przypinanie na piersi biało-czerwonych kotylionów, udział w uroczystościach. Dziś dzieci razem z rodzicami i kadrą pedagogiczną świętowały 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Biły rekord odpowiadając na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej wspólnie odśpiewując Hymn              o godzinie 11:11. Starszaki przedstawiły dla zebranych montaż słowno- muzyczny. Uroczystość rozpoczęły krokiem poloneza, przedstawiły postać marszałka Józefa Piłsudskiego, wyśpiewały swą miłość i przywiązanie do Polski w piosenkach. Było podniośle wzruszająco i radośnie. Kolory bieli i czerwieni dominujące                w inscenizacji przypomniały wszystkim o polskich symbolach narodzowych. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-13 20:20:49

W październiku dzieci z grupy "Biedronki" i uczennice Szkoły Gastronomicznej ze Stalowej Woli spotkały się w przedszkolnej sali, aby robić zdrowe kanapki i koreczki. Od dawna wiadomo, że zajęcia kulinarne to coś, co dzieci uwielbiają. Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą       w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków. Spotkanie zakończyła degustacja powstałych wytworów, dzieci zgodnie potwierdziły, że samodzielnie zrobione kanapki smakują najlepiej.

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-08 21:59:37

W kolejnej edycji "Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki o Zdrowiu" nasze przedszkole reprezentowała Milenka. 

 

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-08 21:20:18

W październiku dzieci z grupy "Pszczoły" odwiedziły Bibliotekę. Najpierw, w czytelni wysłuchały bajki promującej zdrowie pt. "Mały krokodylek", a następnie udały się do wypożyczalni, gdzie p. Małgosia zapoznała je z przeznaczeniem poszczególnych pomieszczeń oraz zasadami wypożyczania książek. Na zakończenie dzieci oglądały różne bajki i słuchały fragmentów różnych utworów, czytanych przez bibliotekarkę.

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-08 10:06:36

Z okazji Dnia Chłopaka dzieci z grupy "Pszczoły" otrzymały upominki, tj. medale i słodycze ufundowane przez rodziców Kacperka, Panią Monikę i Pawła Krupów.

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-08 09:56:24

"Brazylijskie rytmy" - taki tytuł nosiła kolejna audycja muzyczna dla dzieci z naszego przedszkola. Tym razem przedszkolaki poznały kilka ciekawych instrumentów wykorzystywanych podczas Capoeira. Capoeira to połączenie tańca, muzyki, śpiewu i sztuki walki, które zaprezentował pan Krzysztof z zespołem PRACOWNIA JASZCZUR I PRZYJACIELE. Poznaliśmy też nazwy instrumentów wykorzystywanych do gry podczas pokazu Capoeiry, były to: pandeiro, berimbau, atabaque, kasziszi. Serdecznie dziękujemy za niezapomniane wrażenia!

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-28 00:00:00

 W dniu 23 października w naszym przedszkolu pojawiło się Mobilne Oceanarium „Jupiter”, które zabrało dzieci w niezwykłą podwodną podróż. Zanim jednak to nastąpiło każda z grup miała możliwość podziwiania wielu podwodnych eksponatów, np. modeli ryb, zębów rekina, rozgwiazdy, koralowców i różnorodnych muszli. Pani prezentująca te dary oceanu wygłosiła pogadankę na ich temat. Przedszkolaki miały możliwość posłuchania szumu oceanu z muszli, dotknięcia zębów rekina oraz wszystkich pozostałych eksponatów. Następną atrakcją było wejście do specjalnej kopuły ustawionej w jednej z sal przedszkolnych. Wyświetlono tam  prezentacja 3D, dzięki której można było odnieść wrażenie, że jest się na dnie oceanu. Będąc w kopule dzieci zobaczyły wielu fascynujących mieszkańców raf koralowych, np. żółwia morskiego, płaszczkę, ośmiornicę, rekina. W czasie trwania pokazu dzieci miały bardzo dużo różnorodnych pytań na które oczywiście otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. To była bardzo ciekawa, pełna pozytywnych wrażeń podróż, która na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-28 21:45:53

 2 października do naszego przedszkola przybyło z wizytą dwóch policjantów ze stalowowolskiej komendy. Tematem spotkania było przypomnienie i utrwalenie dzieciom zasad ruchu drogowego oraz zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w drodze do przedszkola. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały tego, co panowie mówili. Policjanci wytłumaczyli w jaki sposób należy się zachować podczas kontaktu z osobami obcymi oraz do kogo zwracać się w sytuacji zagrożenia. Przypomnieli też jaki jest numer alarmowy oraz to, że na taki numer dzwoni się tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne. Na zakończenie dzieci obejrzały krótki film w którym przedstawione zostały wszystkie zasady bezpieczeństwa o których mówili wcześniej policjanci. Uzyskana wiedza na pewno przyda się wszystkim naszym przedszkolakom.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-28 21:30:42

W dniu 06.10.2018r. kilkadziesiąt dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami wzięło udział w wycieczce do osady Doboszówka   w miejscowości Kalenne w województwie lubelskim. Na miejscu uczestnicy mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób dawniej wypiekano chleb, jakich przyrządów do tego używano oraz w jaki sposób ten chleb był wypiekany. Następnie dzieci z pomocą rodziców „wyrabiały” swój bochenek. Każdy mógł uformować chleb w taki kształt w jaki tylko chciał. Później chlebki trafiły do pieca a dzieci udały się na dalsze atrakcje. Kolejną rzeczą jaką dzieci robiły był wyrób prawdziwego wiejskiego masła w maśniczce. Każdy, kto tylko chciał mógł spróbować swoich sił w tym, jak się później okazało trudnym i męczącym zadaniu. Wspólnymi siłami dzieci, rodziców        i Pani prowadzącej te zajęcia udało się zrobić masło, którego wszyscy mieli później okazję spróbować. Chętne osoby mogły też spróbować prawdziwej, naturalnej maślanki, która powstała w wyniku wyrabiania masła. Dużą atrakcją dla dzieci była również możliwość karmienia zwierząt żyjących w Doboszówce, czyli królików, kóz, owiec i ryb oraz możliwość trzymania na ręku jastrzębia, który jest bardzo przyjaźnie nastawiony do gości. Oprócz tego, uczestnicy wycieczki mogli spróbować swoich sił przy mieleniu ziarna na mąkę oraz przy przesiewaniu ziarna od plew i słomy. Chętni, mogli też sprawdzić się w umiejętności użycia cepa. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy miejsce w którym stoi pomnik upamiętniający tych mieszkańców wsi Kalenne, którzy 76 lat temu zostali tam zamordowani przez wrogów. Z wycieczki nie tylko dzieci wróciły zadowolone ale także rodzice, którzy w większości wychowani      w mieście, nie mieli styczności z wsią i nigdy nie mieli okazji widzieć procesu powstawania chleba, masła czy sposobu ręcznego młócenia zboża. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-15 00:00:00

Z okazji "Dnia Chłopaka" grupa "Misie" bawiła się na dyskotece. Taneczne podrygi były wzbogacone o liczne atrakcje: zabawy, konkursy, przebieranki, zdjęcia w fotobudce, upominki, słodki poczęstunek, serdeczne życzenia. Wspólna zabawa była okazją do zacieśniania więzi koleżeńskich, większej integracji. Parkiet liczył wielu chętnych do wesołego szaleństwa. 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-14 22:15:39

Dnia 25.09.2018r. grupa Biedronki brała udział w Turnieju Piłkarskim organizowanym przez MOSIR i Akademię Piłkarską w Stalowej Woli. Rozgrywki odbywały się na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W turnieju wzięło udział kilkanaście przedszkoli z naszego miasta. 
Grupa Biedronki bardzo godnie reprezentowała nasze przedszkole w tych piłkarskich zmaganiach. Pomimo tego, że nie udało nam się zająć I miejsca, to dzieci wróciły zadowolone bo udało się im strzelić kilka goli przeciwnikom. Wszystkie dzieci na zakończenie turnieju dostały dyplom, medal oraz słodką przekąskę. 
W tym przedsięwzięciu nie chodziło głównie o wygraną, ale przede wszystkim o dobrą zabawę, promowanie sportu i aktywnego trybu życia co niejednokrotnie w czasie trwania turnieju podkreślali organizatorzy.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-14 22:08:37

W dniu 18.06.2018 r. przedszkolaki z gr. "Biedronki" brały udział w olimpiadzie sportowej.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-21 13:23:39

Dzieci z najmłodszej grupy odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli. W trakcie zwiedzania oglądały pomieszczenia biblioteczne i ich bogate zbiory, dowiedziały się jakie są zasady korzystania z biblioteki, mogły również przeglądać interesujące je książki. Podczas wizyty w czytelni aktywnie uczestniczyły w czytaniu bajeczki o kształtach, mogły zdobytą wiedzę wykorzystać podczas kolorowania obrazków z figur geometrycznych. Dziękujemy bardzo Pani Małgosi i Pani Joli za serdeczne przyjęcie i zorganizowanie ciekawych zajęć. Z pewnością wszystkie dzieci będą korzystać ze wspaniałych zasobów biblioteki.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-17 23:32:03

Uroczystość Dnia Mamy i Taty jest jedną z najważniejszych uroczystości w przedszkolu.
Jest to spotkanie, któremu towarzyszą niesamowite emocje: uśmiech, wzruszenie i duma ze swoich pociech, które z taki wielkim zaangażowaniem przedstawiają najlepiej jak potrafią wiersze, piosenki i tańce specjalnie przygotowane na tą okazję przez wychowawczynie. 
Po występach dzieci wręczają swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. 
Wszystkim Rodzicom z okazji majowego Dnia Mamy i czerwcowego Dnia Taty życzymy wielu radości, zadowolenia z dzieci i spełnienia marzeń.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-17 23:10:08

Z okazji zbliżającego się "Dnia Dziecka" nasze przedszkolaki w dniu 29.05 wzięły udział w projekcji bajki pt. "Kaczki z gęsiej paczki."

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-01 14:26:05

Dzieci z naszego przedszkola były z wizytą w Centrum Edukacji Dziecięcej na wystawie pt. "Świat pająków."Tym razem była to ekspozycja, na której można było zobaczyć kilkadziesiąt żywych okazów z grupy zwierząt wzbudzających chyba najsilniejsze skrajne emocje: pająki, skorpiony i wije.
Wystawa zachwycała bogactwem żywych pająków i skorpionów pochodzących z obu Ameryk, Azji, Australii i Afryki. Wśród prezentowanych okazów znajdowały się m.in.: Ptasznik królewski, Ptasznik cytrusowy, Czarna wdowa czy Skorpion cesarski. Na ekspozycji nie brakowało także elementów skierowanych do najmłodszych odbiorców, które ułatwiają poznanie a nawet pokochanie                                                             pająków. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-26 14:06:59

Strony www dla przedszkoli