To takie proste!
Strona głowna  /  Wydarzenia
 
Wydarzenia

Znamy już  nazwiska laureatów pierwszej edycji międzyprzedszkolnego konkursu fotograficznego "W rodzinnym obiektywie, Stalowa Wola - moje miasto." Spotkanie finałowe obfitowało w atrakcje przygotowane przez organizatorów. Był występ artystyczny w wykonaniu dzieci, prezentacja multimedialna "Stalowa Wola dawniej i dziś" oraz słodki poczęstunek dla wszystkich gości. Autorzy  zdjęć, którzy na nowo odkryli piękno naszego miasta, otrzymali atrakcyjne nagrody.

Dziękujemy Panu Piotrowi Radeckiemu - fotografowi i przewodniczącemu jury, za fachową pomoc w wyłonieniu najciekawszych prac fotografów - amatorów.

Dziękujemy również sponsorom za pomoc rzeczową i finansową, która umożliwiła nam realizację tego przedsięwzięcia:

  • Bawialni – „Fabryka zabawy”
  • Firmie UNIWHEELS Production (Poland) Sp. z o.o.
  • Pani Annie Jaremie - regionalnemu kierownikowi sprzedaży WSP Społem

Prace konkursowe można oglądać w SDK w Stalowej Woli w terminie od 19 do 30 marca 2018r.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-16 19:53:09

W dniu 14.02.2018r. w naszym przedszkolu odbył się koncert walentynkowy w wykonaniu zespołu "Jaszczur i Przyjaciele." 

 

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-18 21:38:58

W dniu 22.01.2018r. dzieci z naszego przedszkola miały możliwość uczestniczyć w spektaklu pt. "Zaklęte granie" w wykonaniu aktorów z Teatru "Artenes" z Wrocławia. Spektakl ten został przygotowany z myślą o problemie spędzania przez dzieci zbyt długiego czasu przed komputerem (grami). Skonstruowano go tak, by przemawiał do dzieci obrazem i przykładem, a nie tylko upomnieniami słownymi. Nie zapomniano również o wszystkich atrybutach prawdziwej baśni: piosenkach, kolorowych postaciach i kostiumach oraz multimedialnych efektach scenicznych.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-13 21:36:21

Styczeń to miesiąć spotkań z Babcią i Dziadkiem. To właśnie w tym czasie zapraszamy miłych gości do naszego przedszkola, by mogli oglądać występy swoich wnucząt, okraszone życzeniami i prezentami wręczanymi, wśród uśmiechów i wzruszeń.

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12 21:27:28

Bal karnawałowy to miła, przedszkolna tradycja przepełniona muzyką i dobrą zabawą.Tegoroczny bal w naszym przedszkolu, był jak zwykle piękny i kolorowy. Oprawę muzyczną zapewnił nam wodzirej.  Wszędzie rozbrzmiewała wesoła muzyka i śmiechy. Nie zabrakło wspaniałych popisów tanecznych, zabaw i konkursów. 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-11 21:07:24

W dniu 21.12.2017r. dzieci ze starszych grup uczestniczyły w koncercie zorganizowanym w Miejskim Domu Kultury przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1 im. Wacława Górskiego. Wysłuchały piosenek o tematyce zimowej, świątecznej oraz kolęd w wykonaniu dziecięco- młodzieżowej orkiestry dętej PSP Nr 1 oraz Gimnazjum Katolickiego. Niezwykłe widowisko muzyczne okraszone było również humorystycznymi scenkami sytuacyjnymi. Kompilacja tych składników sprawiła, iż słuchacze koncertu ulegli nastrojowi zimowo- świątecznemu i z zachwytem wysłuchali wszystkich kompozycji.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-22 18:07:22

Piękną tradycją stało się już, że w w okresie Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu dzieci przedstawiają historię narodzenia Jezusa.
Pani Dyrektor Małgorzata Kochan rozpoczęła spotkanie opłatkowe przekazując dzieciom światełko betlejemskie, które przywędrowało do nas z dalekiej Jerozolimy. Klimat wigilijnej nocy podkreślały niecodzienne stroje przedszkolaków i w tle brzmiące kolędy. Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role.
Po występach dzieci wszyscy przełamali się opłatkiem składając sobie życzenia.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-21 06:36:48

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy w ramach projekty "Mały Ratownik". Młodsze grupy z pomocą pani ratownik wykonały pierwsze samodzielne opatrunki, na kończynach i głowach misiów, lalek oraz kolegów. Starszaki miały okazję wykonać masaż serca na fantomach, przypomniały jakie są numery ratunkowe i ćwiczyły prowadzenie rozmowy z dyżurnym pogotowia. Pani ratownik rozmawiała z dziećmi na temat zasad bezpiecznej zabawy w przedszkolu i w domu. Okazało się, że przedszkolaki znają zasady bezpiecznego zachowania się podczas różnych sytuacji. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy i magnesy z numerami alarmowymi.

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-14 09:13:14

Prezent cieszy najmłodszych, ale chyba ważniejsza od prezentów jest wizyta i osobiste spotkanie z siwobrodym staruszkiem.
Kiedy wreszcie nadeszła ta upragniona chwila, Mikołaj pojawił się za oknem, a za chwilę był już wśród małych szybko bijących serduszek. Rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla Niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. 

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-06 22:16:18

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-06 22:10:15

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych.  Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu    z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie             w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw. Dlatego w naszym Przedszkolu wspólnie z Rodzicami oraz z Ich aktywnym udziałem, rozpoczęliśmy akcję "Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato", która miała na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. Przedsięwzięcie polegało na tym, że chętni Rodzice przychodzili do naszego Przedszkola i czytali Dzieciom. Czytane utwory – najczęściej wybrane były przez Synka albo Córkę – bajki/baśnie/opowiadania przyniesione z domu, albo z naszego kącika czytelniczego w sali przedszkolnej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-04 18:52:23

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Zebraliśmy się więc większą gromadą (gr. "Pszczoły" i "Biedronki") by  wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię.
Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-04 18:36:59

W listopadzie grupa "Krasnale" celebrowała uroczystość pasowania na przedszkolaka. To pierwsze bardzo ważne wydarzenie w życiu maluszków, które na długo pozostanie w ich pamięci.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia programu artystycznego, w którym dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej wszyscy złożyli przyrzeczenie. Obiecali zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia przedszkolaki otrzymały dyplom, worek na rzeczy osobiste z własnym imieniem, słodką niespodziankę i soczek do picia. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć: Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-03 21:48:55

Kolejne spotkanie z muzykami z "Pracowni Jaszczur & Przyjaciele" obfitowało w niezapomniane wrażenia. Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały wybrane instrumenty dęte od tych najmniejszych, do tych o bardzo pokaźnych rozmiarach, poznały brzmienie i budowę trąbki, waltorni, suzafonu. Pojawiła się również okazja do podjęcia próby gry na instrumentach dętych przez dzieci oraz prezentowania zabawnej choreografii do muzyki "granej na żywo." Bardzo dziękujemy panu Piotrowi, Pawłowi i Andrzejowi za tę muzyczną lekcję i oczywiście zapraszamy do nas ponownie.

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-16 20:31:04

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w sali "Pszczółek", aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. 
Na początek, każdy z gości otrzymał robiony przez dzieci kotylion w barwach narodowych Polski. Dzieci ze starszych grup przedszkolnych przedstawiły montaż słowno- muzyczny na który składały się tańce, wiersze, oraz pieśni patriotyczne.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12 18:45:48

 Nasze dzieci bardzo zaangażowały się w wykonanie prac plastycznych na konkurs pod hasłem "Patriotyzm w utworach M. Konopnickiej." Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w przedszkolu nr 7.
Jury doceniło pracę naszych dzieci. Wysiłek przedszkolaków przyniósł nagrody dla Gosi (grupa "Biedronki) i Lili (grupa "Plastusie) jak również dla naszej placówki. Gratulujemy!

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12 23:00:06

W konkursie piosenki promującej zdrowy tryb życia nasze przedszkole reprezentowała dwójka dzieci. Lenka z grupy "Plastusie", która zaśpiewała piosenkę pt. "Sałatka jarzynowa" i Tymon z grupy "Biedronek", który wykonał utwór pt. "Fikający zuch." Festiwal muzyczny obfitował w niezapomniane wrażenia. W konkursie nie było przegranych, gdyż jak wiadomo każdy kto propaguje postawy prozdrowotne - wygrywa. Nasi podopieczni zdobyli w konkursie nagrody dla siebie, jak również dla przedszkola. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-11 22:56:05

W dniu 14 października dzieci i rodzice wybrali się do Nowej Dęby do fabryki bombek. Dzieci mogły zwiedzić jedyne i pierwsze w świecie Muzeum Bombki Choinkowej; tysiące ręcznie wyprodukowanych bombek, setki niesamowitych eksponatów                w galeriach; Na zwiedzających czekał przewodnik, który opowiadał oraz oprowadzał po muzeum pokazując zgromadzone skarby. Niezapomniane wrażenia zapewnia samodzielne malowanie bombki.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-11 00:00:00

Dzieci z grup Plastusie i Biedronki odwiedziły gabinet dentystyczny. Spotkały się z panią stomatolog, która opowiedziałą im o swojej pracy. Na modelu szczęki ludzkiej dzieci uczyły się poprawnego szczotkowania jamy ustnej. Duże wrażenie zrobił na dzieciach bajkowy fotel dentystyczny, na którym chętnie siadały.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-10 22:20:32

W dniu 12.10.2017r. w naszym przedszkolu gościliśmy funkcjonariusza policji. Dzieci miały okazję poznać bliżej pracę policjanta, omawiane były zasady  bezpieczeństwa dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach. 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-21 11:48:39

 Dzieci ze wszystkich oddziałów wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do "Ciemnego Kąta." Spaerując ścieżką edukacyjną poszerzały swoją wiedzę na temat fauny i flory leśnej.  Na łonie natury realizowaliśmy również projekt edukacyjny "Matematyka w lesie." Przedszkolaki wyróżniały zbiory wśród darów przyrodniczych (zbiór drzew, liści) przeliczały elementy, porównywały. Nie zabrakło również wspólnych zabaw ruchowych, tańców i głośnego śpiewania znajomych piosenek. Jak wiadomo, pobyt i zabawa na świeżym powietrzu zaostrzają apetyt, w związku z czym wszyscy chętnie pałaszowali przygotowany wcześniej poczęstunek popijając ciepłą herbatką.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-08 22:55:32

Dzieci z grup "Plastusie" i "Biedronki"  odwiedziły Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Brały udział w lekcji muzealnej pt. "Tajemnice miasta" oraz warsztatach "Miejska oaza." Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważną rolę w każdym mieście odgrywa zieleń, jak wpływa na jego estetykę, poprawia czystość i jakość powietrza oraz sprawia, że żyje nam się w nim przyjemniej.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-08 22:55:11

Dzieci z grupy "Plastusie"  brały udział w mistrzostwach świata przedszkoli w piłce nożnej. Celelm imprezy było  promocja zdrowego stylu życia i sposoby spędzenia wolnego czasu.

 

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-08 22:54:46

Grupa 4- latków wybrała się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli.
Dzieci z grupy „Misie" zostały wspaniale przyjęte w Oddziale dla Dzieci, gdzie pracujące tam Panie niezwykle ciekawie omówiły swoją pracę. Celem wizyty było zachęcenie dzieci do wypożyczania książek i częstego odwiedzenia biblioteki wraz z rodzicami. Maluchy z ochotą słuchały czytanych książeczek, kolorowały i bawiły się w "osiołkową ciuciubabkę". Miały również okazję samodzielnie obejrzeć wiele książek, co sprawiało im ogromną przyjemność. Jak podkreślają wychowawcy i nauczyciele wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom na co dzień.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-01 22:53:58

Ponad 800 dzieci wzięło udział w imprezie "Sportowy Zawrót Głowy", który odbył się w Stalowej Woli. Wśród tych dzieci znalazły się także nasze przedszkolaki. Imprezę już po raz czwarty zorganizowało Stowarzyszenie Grupa Inicjatyw Twórczych. Mali sportowcy rywalizowali w różnych konkurencjach lekkoatletycznych: biegach, skokach i rzutach piłeczką palantową. Na każdego uczestnika czekał często pierwszy w życiu medal i pamiątkowy dyplom. Głównym celem nie było wyłonienie zwycięzców, a zaszczepienie u dzieci miłości do sportu i aktywności fizycznej już od najmłodszych lat w myśl przysłowia "czym skorupka za młodu nasiąknie..."

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-08-29 22:53:20

W tym roku postanowiliśmy świętować Dzień Dziecka w Kolbuszowej. W tym celu wybraliśmy się do tamtejszego muzeum etnograficznego.Trasa zwiedzania Skansenu to spacer po wsi lasowiackiej. Dzieci zwiedziły dawną zagrodę, ekspozycję dawnych zabawek, pasiekę, zobaczyły wyposażenie dawnej chałupy. W programie trasy było poszukiwanie roślin na łące. Później dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej Malowany konik – świat drewnianych zabawek. Koniki na biegunach, klepaki, terkotki, kurki, kołyski, taczki… bez wątpienia oczarowały każdego przedszkolaka. Wspólne zabawy i posiłek na świeżym powietrzu zakończyły ten miło spędzony dzień.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-08-28 22:51:22

Dzieci ze starszych grup obejrzały w MDK widowisko muzyczne pt. „O kocie w butach przy wesołych nutach”, w wykonaniu aktorów z "Tetru moich marzeń" z Chorzowa. Spektakl został przygotowany na podstawie baśni Charles’a Perrault’a.  Opowiadał o pewnym młynarzu, który pozostawił w spadku swoim synom młyn, osła i kota. Najmłodszy syn otrzymał kota i trapił się bardzo co ma z nim zrobić, ale kot pocieszył go, obiecując chłopcu pomoc w jego niedoli. Spektakl przeplatany muzyką z wyjątkową scenografią i kostiumami przeniósł widzów w baśniową atmosferę. Aktorzy bardzo szybko nawiązali kontakt z młodymi widzami. Zapraszali dzieci do udziału w niektórych scenach, a wszystkich do żywego reagowania na historie przytrafiające się scenicznym bohaterom. Bajka miała charakter edukacyjny i wychowawczy, uczyła o zaradności życiowej, o niesieniu pomocy innym.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-20 00:00:00

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-14 00:00:00

W dniu 09.05.2017r. nasze przedszkole odwiedził duet z "Pracowni Jaszczur & Przyjaciele", aby zaprezentowaćaudycję muzyczną zatytuowaną „Bęben Konga, tamburyno- to dopiero będzie kino!Instrumenty afrykańskie”. Podczas spotkania dzieci poznały budowę oraz brzmienie niezwykle oryginalnych instrumentów, mogły również osobiście sprawdzić ich brzmienie. Muzycznemu spotkaniu towarzyszyła świetna i zabawna atmosfera. 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-11 14:27:48

Dnia 5.05.2017r. dzieci z grupy "Biedronki i "Plastusie" udały się do pobliskiej Publicznej Biblioteki. Wizyta ta była bardzo szczególna, ponieważ każde dziecko po powtórzeniu uroczystej przysięgi zostało pasowane na czytelnika biblioteki.                   Na pamiątkę pasowania każdy otrzymał dyplom i kolorowy emblemat. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom "list do książki",    w którym zawarte były informacje, jak dbać o książkę oraz prośby, aby książek nie brudzić i nie niszczyć, bo wtedy posłużą jeszcze innym czytelnikom. Dzieci zostały też oprowadzone po czytelni i wypożyczalni. Dowiedziały się, jak można zostać czytelnikiem biblioteki, jak zakłada się kartę biblioteczną oraz jakie są zasady korzystania z czytelni i wypożyczalni. Każdy miał też możliwość obejrzenia różnych książek oraz zapytania Pani bibliotekarki o interesujące go rzeczy dotyczące funkcjonowania biblioteki. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wizyta w takim miejscu, jednak na pewno nie ostatnia. Dzieci obiecały Paniom bibliotekarkom, że wrócą tu razem z rodzicami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-09 00:00:00

W dniu 28.04.2017r. przedstawiciele  naszego przedszkola  z grupy „Biedronki” wybrały się do Spółdzielczego Domu Kultury, aby wraz z przedszkolakami z innych placówek uczcić Święto Flagi, które przypada 2 maja. Organizatorem wydarzenia było Przedszkole nr 18, które uświetniło obchody występem starszaków. Dzieci recytowały wiersze o naszej Ojczyźnie, symbolach narodowych a także o naszej miejscowości– Stalowej Woli. Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej zaprezentowali piękną pieśń o naszym rodzinnym mieście. Wspólnie wszyscy odśpiewaliśmy hymn– „Mazurek Dąbrowskiego”.
Każde  przedszkole wykonało także na tę uroczystość plakat pt: „Stalowa Wola we wspomnieniach rodziców i dziadków”, a na zakończenie otrzymało pamiątkową książkę o naszym Kraju.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-08 00:00:00

W dniu 27.04.2017r. przedstawiciele grup starszych: Patrycja Rojek, Dominika Szymczyk, Wiktoria Środoń i Julianna Kuca zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie na przeglądzie talentów dziecięcych, odbywających się w stalowowolskim Przedszkolu nr 15. Po chwili prezentujący talenty zamienili się w widzów po to, by podziwiać inne niezwykłe zdolności kolegów i koleżanek z przedszkola nr 9 i 15 (organizatorów konkursu). Udział w tym turnieju dostarczył wszystkim wielu niezwykłych emocji i przeżyć związanych z różnoraką twórczością dziecięcą. Każdy wysiłek włożony          w przygotowania do występu był nagrodzony, ponieważ organizatorzy przewidzieli nagrody dla wszystkich uczestników "talent show."
Serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu, za zaproszenie do udziału w konkursie i liczymy na dalszą owocną współpracę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-01 00:00:00

W dniu 11.04.2017r. odbyliśmy wycieczkę do Teatru Maska w Rzeszowie, w celu obejrzenia przedstawienia pt. „Skarpety i papiloty, czyli o tym co zaszło w rodzinie lisów”. Spektakl opowiada o szykującej się zmianie w rodzinie lisów. Mama nie chce już dłużej zajmować się wyłącznie domem i zdecydowała o powrocie do pracy. Czy domownicy poradzą sobie z nową sytuacją? Po kilku spektakularnych, ale zupełnie niegroźnych domowych katastrofach udaje im się  to. Uczą się, że podział obowiązków pozwala nie tylko wszystkim realizować swoje pasje i marzenia, ale również sprawia, że mogą więcej czasu poświęcić na wspólną zabawę. Sztuka w przystępny i zabawny sposób porusza całkiem dorosłe tematy  i podejmuje z najmłodszymi widzami rozmowę                    o otaczającej je rzeczywistości. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i pełne wrażeń.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-15 00:00:00

W sobotę, 8 kwietnia i niedzielę, 9 kwietnia Plac Piłsudskiego w Stalowej Woli zamienił się w jeden wielki, kolorowy kiermasz. Jarmark Wielkanocny był świetną okazją, by na kilkudziesięciu stoiskach zaopatrzyć się w pisanki, rękodzieła i dekoracje świąteczne. Swoje dzieła prezentowali lokalni twórcy i cukiernicy. Jedną z większych atrakcji, umilających zakupy świątecznych drobiazgów były występy dzieci, w tym również naszych przedszkolaków z grup : "Pszczoły", "Biedronki" i "Plastusie." Starszaki zaprezentowały inscenizację muzyczno- ruchową przedstawiającą przygotowania zwierzątek do Świąt Wielkiej Nocy.
Nasze przedszkole wzięło również udział w konkursie na "NAJPIĘKNIEJSZE JAJO WIELKANOCNE." 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-10 00:00:00

W okresie przedświątecznym dzieci z grupy Plastusie skorzystały z zaproszenia Muzeum Regionalnego do wspólnego tworzenia pisanek wielkanocnych. Wspólne odkrywanie i kultywowanie rodzimych tradycji wielkanocnych dostarczyło wszystkim uczestnikom kursu (i tym małym i tym większym), wiele pozytywnych emocji.

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-04 00:00:00

Dzieci z grup starszych ("Biedronki" i "Plastusie") miały okazję oglądać wystawę w Muzeum Regionalnym, zatytuowaną "Świat motyli."
Na wystawie wyeksponowana została imponująca kolekcja motyli, która należy do zbiorów Muzeum Przyrodniczego ISEZ PAN         w Krakowie. Okazy pochodziły praktycznie ze wszystkich rejonów świata. Uzupełnieniem wystawy było przedstawienie fauny towarzyszącej z regionu australijskiego ( min. kolorowe ptaki i prakolczatka).
Obok zwierząt egzotycznych pojawiły się również przedstawiciele fauny z naszej strefy klimatycznej (wypożyczone ze Ośrodka Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie w Janowie Lubelskim). Były to zwierzęta żyjące w Puszczy Sandomierskiej, w lasach które znamy i chętnie odwiedzamy. Zwiedzający poznają gatunki chronione, zwierzęta pożyteczne, wzbogacające lokalne ekosystemy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-04 00:00:00

W dniu 23.03.2017r. reprezentacja naszego przedszkola: Milena Piech oraz Patrycja Rojek, wzięły udział w międzyprzedszkolnych warsztatach pt. "Cztery Żywioły - Woda", których organizatorem było Przedszkole nr 9 w Stalowej Woli. Dzieci prowadziły eksperymenty badawcze, samodzielnie wykonywały doświadczenia, oglądały prezentację artystyczną w wykonaniu gospodarza warsztatów dotyczącą żywiołów, tworzyły pojazdy wodne z materiałów odpadowych oraz brały udział w zabawach ruchowych. Za udział w szkoleniu dzieci otrzymały dyplomy i upominki.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-27 00:00:00

W dniu 21.02. dzieci udały się na musical do SDK. Twórcy TEATRU MOICH MARZEŃ z Chorzowa przenieśli widzów w bezgraniczną krainę fantazji.  Spektakl „O Małej  Syrence w niejednej piosence" według Andersena to spotkanie dwóch światów – morskiego i ludzkiego - stanowi doskonały pretekst do opowiedzenia pięknej historii o miłości i o tym, co w niej najistotniejsze - o poświęceniu i przezwyciężeniu egoizmu. 
Bajka muzyczna  uwrażliwia na istnienie szerokiej gamy emocji i uczuć, a także uświadamia ważną prawdę – że „miłość jest wielkim skarbem, ale do kochania nikogo nie można zmusić. "

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-01 22:09:49

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Właśnie tego dnia w naszym przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyki, policjantów itp. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia zabawy wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-22 00:00:00

Wreszcie nastąpił ten długo wyczekiwany moment! Do naszego przedszkola powrócił miś Marcyś, nasz wielki przyjaciel. W swoim dzienniczku podróży przeczytaliśmy i zobaczyliśmy wszystkie miejsca, w których był. Poznaliśmy dzieci, które spotkał na swojej drodze i historie, którymi się z nim podzieliły. Widzieliśmy, że jego podróż obfitowała we wspaniałe przygody. Bardzo się jednak cieszymy, że wrócił już do domu             i zostanie tutaj już na zawsze, żeby dzielić z nami wszystkie nasze przedszkolne radości.

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-16 00:00:00

Milusia i Plastek to już ostatni wędrujący poszukiwacze przygód. Dzieci z wielką radością uczestniczyły w spotkaniu z misiami. Nie zabrakło wspólnego śpiewania, zabawy oraz oczywiście słuchania bajek. Serdecznie dziękujemy wszystkim misiowym podróżnikom za owocne spotkania i wspólne przeżywanie wspaniałych przygód z książką. Wspominamy z nostalgią te momenty i pamiętamy, jak ważne i wartościowe jest dla każdego czytanie.

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-05 23:20:00

W przygodę związaną z podróżowaniem i słuchaniem bajek wyruszyły także misie: Puszatek, Miodek i Meli. Nasze przedszkolaki serdecznie przyjęły pluszowych gości i uraczyły ich jak zwykle nietuzinkową historią z księgi bajek oraz wspólną zabawą.  

 

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-05 00:00:00

 Spotkania opłatkowe stały się tradycją w naszym przedszkolu. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w dniu 21 grudnia. Przebiegło w niezwykle ciepłej, choć grudniowej atmosferze. W nastrojowo udekorowanych salach, w scenografii bożonarodzeniowej stajenki oraz przy brzmieniu pięknych polskich kolęd aniołki, pastuszkowie oraz dostojni królowie przedstawiali jasełka. Podczas składania sobie świątecznych życzeń nie zabrakło uśmiechów i wzruszeń nad tym pięknym wydarzeniem.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-01 23:06:49

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia przybyły do nas dwa kolejne misie z przedszkoli nr 4 i nr 3, w celu pogłębiania literackich przeżyć. Bardzo podobało nam się takie czytanie w poszerzonym gronie.

 

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-01 22:54:20

Wtorek… szóstego grudnia… długo wyczekiwany dzień, w którym dzieci szybko wstały i bez żadnego ociągania pojawiły się w przedszkolu. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek.Kiedy już wreszcie usłyszały dzwoneczek, były pewne, że to musi być własnie ON. Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Gdy tylko nasz gość się z nami pożegnał szeleszczące paczki w rączkach dzieci zostały otworzone. Wszystkie bardzo się cieszyły z podarunków które otrzymały. Wracając do domu z wypiekami na twarzy opowiadały swym Rodzicom o spotkaniu jakie miało miejsce w przedszkolu.

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-15 22:28:18

Kolejny grudniowy dzień upłynął "Misiom" i "Krasnalom" na słuchaniu bajek w towarzystwie misia. Tym razem gość przybył z Przedszkola nr 6.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-14 22:25:36

Nasze dzieci z grupy "Krasnale" i "Misie" spotkały się po raz kolejny, by poznawać świat literatury z kolejnym misiem podróżnikiem. Tym razem Miś Słoneczko z Przedszkola nr 5 uczestniczył w tym radosnym wydarzeniu. Po wspólnej zabawie i wysłuchaniu bajki niezwłocznie wyruszył w dalszą drogę.

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-13 21:29:26

Dzieci z grupy "Biedronki" i "Plastusie" wzięły udział w pokazowej lekcji matematyki klasy pierwszej w Szkole Podstawowej nr 7 w Stalowej Woli. Spotkanie z przedszkolaków z pierwszakami obfitowało nie tylko w świetną zabawę, ale również dzieci ubogaciły swoją wiedzę i uczyniły pierwszy krok w środowisko społeczne, którego częścią będą już od kolejnego roku szkolnego.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-12 21:25:23

W dniu 2 grudnia grupy najmłodsze zebraly się w sali "Krasnali", by poczytać Misiowi Lolkowi, który przybył do nas z Przedszkola nr 7. Wspólna zabawa i słuchanie bajeczki dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Na koniec Dzieci uśpiły Lolka w rytmie kołysanki- usypianki na chuście animacyjnej. Śpiący miś spoczął w pudełku na swojej podusi i wyruszył w dalszą podróż, szukać kolejnych przyjaciół i nowych przygód.

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-04 20:09:20

Poczatek grudnia obfituje w spotkania z podróżującymi misiami. Pierwszy dotarł do nas miś z Przedszkola nr 9- Miś Krzyś. Dzieci przywitały nowego gościa i bawiły się z nim doskonale. Wyszyscy wysłuchali równiez bajki czytanej przez Panią Małgosię. Wizytę misia- podróżnika uwieczniliśmy na wspólnym zdjęciu. Po pożegnaniu Krzyś wyruszył do dzieci z Przedszkola integracyjnego.

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-03 19:58:36

Strony www dla przedszkoli