Menu
Strona główna  /  Kącik rodzica

Kącik rodzica

Egzamin z samodzielności

Pandemia wywróciła znany dotychczas porządek świata do góry nogami. Wszędzie, także w przedszkolnej rzeczywistości, zaczęły obowiązywać nowe „zasady gry”.

Jakiś czas temu nikomu z nas nawet nie śniło się, że rodzice przedszkolaków nie będą mogli towarzyszyć swoim pociechom w szatni. Dziś rozstanie z dzieckiem ma miejsce przy drzwiach wiodących do placówki. Pewnie jesteście ciekawi, Drodzy Rodzice, jak Wasi milusińscy sobie radzą? Otóż pracujące w przedszkolu panie zauważyły duży wzrost samodzielności dzieci. I maluchy, i starszaki same, bądź przy niewielkiej pomocy pań, zdejmują wierzchnie okrycia i buty, a następnie ubierają przedszkolne kapcie. Dziarskim krokiem wkraczają do sal, w których się schodzą.

Możemy zatem śmiało stwierdzić, że postanowienia wynikające z wprowadzenia reżimu sanitarnego stworzyły sytuacje sprzyjające usamodzielnieniu się dzieci w kierunku samoobsługi. Z naszego doświadczenia i wiedzy jasno wynika, że tylko wielokrotne podejmowanie prób pozwala najmłodszym na stopniowe opanowanie niezbędnych w życiu umiejętności.

My, gdy towarzyszymy w szatni Waszym dzieciom, nie spieszymy się do pracy. Nie ulegamy więc pokusie wyręczania. Pomagamy, wspieramy, podpowiadamy i asystujemy, a przede wszystkim cieszymy się, widząc, że z każdym dniem ci, nad którymi pieczę nam powierzyliście, rozwijają się, kształtując własną tożsamość i odrębność. Zapewniamy Was przy tym, Szanowni Rodzice, że przełoży się to na lepsze funkcjonowanie Waszych dzieci w szkole, a później w dorosłym życiu, do którego przecież przygotowujemy się od pierwszego dnia życia.

 

 

Przedszkole Sióstr Salezjanek w Kielcach - Post | Facebook

 

 

Nowa podstawa programowa wychowania przedszkolnego
 
Statut Przedszkola nr 11 w Stalowej Woli
 
Zarządzenie dotyczące wysokości opłaty za wyżywienie
 
Procedury bezpieczeństwa przedszkola nr 11 w okresie pandemii COVID - 19
 
Wytyczne GIS dla przedszkoli
 
 
 

W roku szkolnym 2020/2021 w ramach oferty edukacyjnej  realizujemy

Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego MEN oraz programy:

 

 

 

 
Stare Miasto ? Przedszkole nr 32 w Lublinie
 
Artykuły:
 
Innowacja pedagogiczna
 
Czym skorupka za młodu nasiąknie
 
Dziecko w świecie wirtualnym
 

 

 

 
 
 
 

Ostatnia aktualizacja: 2021-11-07
BIP