Strona główna  /  Kącik rodzica

Kącik rodzica

Egzamin z samodzielności

Pandemia wywróciła znany dotychczas porządek świata do góry nogami. Wszędzie, także w przedszkolnej rzeczywistości, zaczęły obowiązywać nowe „zasady gry”.

Jakiś czas temu nikomu z nas nawet nie śniło się, że rodzice przedszkolaków nie będą mogli towarzyszyć swoim pociechom w szatni. Dziś rozstanie z dzieckiem ma miejsce przy drzwiach wiodących do placówki. Pewnie jesteście ciekawi, Drodzy Rodzice, jak Wasi milusińscy sobie radzą? Otóż pracujące w przedszkolu panie zauważyły duży wzrost samodzielności dzieci. I maluchy, i starszaki same, bądź przy niewielkiej pomocy pań, zdejmują wierzchnie okrycia i buty, a następnie ubierają przedszkolne kapcie. Dziarskim krokiem wkraczają do sal, w których się schodzą.

Możemy zatem śmiało stwierdzić, że postanowienia wynikające z wprowadzenia reżimu sanitarnego stworzyły sytuacje sprzyjające usamodzielnieniu się dzieci w kierunku samoobsługi. Z naszego doświadczenia i wiedzy jasno wynika, że tylko wielokrotne podejmowanie prób pozwala najmłodszym na stopniowe opanowanie niezbędnych w życiu umiejętności.

My, gdy towarzyszymy w szatni Waszym dzieciom, nie spieszymy się do pracy. Nie ulegamy więc pokusie wyręczania. Pomagamy, wspieramy, podpowiadamy i asystujemy, a przede wszystkim cieszymy się, widząc, że z każdym dniem ci, nad którymi pieczę nam powierzyliście, rozwijają się, kształtując własną tożsamość i odrębność. Zapewniamy Was przy tym, Szanowni Rodzice, że przełoży się to na lepsze funkcjonowanie Waszych dzieci w szkole, a później w dorosłym życiu, do którego przecież przygotowujemy się od pierwszego dnia życia.

Przedszkole Sióstr Salezjanek w Kielcach - Post | Facebook

Nowa podstawa programowa wychowania przedszkolnego

Statut Przedszkola nr 11 w Stalowej Woli

Zarządzenie dotyczące wysokości opłaty za wyżywienie