Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli

Zapraszamy do oglądnięcia naszych zdjęć....
Urodziny Zosi

Niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki,
bo dziś są Twoje urodzinki.

/źródło: www.elfi.pl/

Zbiór prac Kalinki

Prezentujemy zbiór prac Kalinki, która za pomocą papieru, nożyczek, kredek i plasteliny, dzielnie wykonywała zadania przedszkolaka podczas zdalnego nauczania. Efekty tego pracowitego półrocza są imponujące.

Kwiatek od Hani

Przedstawiamy wykonanego przez Hanię - eko kwiatka. Przemiana papierowej rolki, którą zwyczajnie wyrzuca się do śmieci w kolorową ozdobę, to działanie charakteryzujące postawę proekologiczną. Tym sposobem w koszu wyląduje mniej śmieci, a pokój Hani zyskuje wspaniałą wiosenną dekorację.

Prace plastyczno - techniczne Zosi i Oskara

Starszy brat Oskar i jego młodsza siostra Zosia wykonali godła Polski z płatków kosmetycznych. Mali patrioci zawsze pamiętają o symbolach narodowych, znają ich symbolikę i ogromną wartość. Widać, że biało - czerwone, to ich barwy ulubione.

Oskar wykonał również super robota z kartonu i plastiku. Trzeba przyznać,że robi wrażenie. Niestety nie wiemy, czy to robot sprzątający, a może jakaś wyższa szatuczna inteligencja?

Plastelinowe zwierzątka Hani

Hania nadesłała do nas zdjęcia kota i ptaka, które wykonała własnoręcznie z plasteliny. W przyrodzie, kot to naturalny wróg ptaka, jednak nie w tym przypadku. Plastelinowe zwierzątka Hani czują się doskonale w swoim towarzystwie. Wspaniałe prace Haniu.

Marcel - Orzeł biały

Marcel zainspirowany treścią "Legendy o Lechu, Czechu i Rusie", również zaangażował się w obywatelskie powinności i stworzył papierową wersję polskiego Godła. Do swojej aktywności wciągnął kogoś z domowników i korzystając z szablonu jego dłoni, odrysował piękne białe skrzydła. Reszta wyszła równie znakomicie i po chwili można było już podziwiać efekty tej zharmonizowanej, zespołowej pracy.

Godło Polski - Filip

Kolejnym przedszkolakiem, który podjął wyzwanie zrobienia Godła Polski jest Filip. Dzięki zastosowaniu miękiego i puszystego materiału, jakim są płatki kosmetyczne, uzyskał efekt trójwymiarowości. Wspaniały, dumny, biały orzeł wygląda jakby próbował wzlecieć ku niebu.

Godło Polski - Adrian

Trzecie Godło Polski pochodzi z domu Adriana, który z ogromną dbałością o detale wykonał tarczę herbową, a na jej tle umieścił misternie wyklejanego z płatków kosmetycznych dostojnego ptaka.

Maja - Godło Polski

Również Maja wykonała białego orła w koronie, który szeroko rozpościera skrzydła na czerwonym tle.

Początki powstania godła związane są z Lechem, twórcą polskiej państwowości. Symbol orła jest związany z Gnieznem, czyli stolicą, która została stworzona przez Lecha. Gdy przebywał on pod Poznaniem, zobaczył nagle na drzewie gniazdo, w którym znajdował się biały orzeł z trzema pisklętami. Nagle orzeł rozpostarł skrzydła na tle czerwonego od zachodu słońca nieba. Widok ten tak zachwycił Lecha, że postanowił on wykorzystać motyw orła w swoim herbie.

Majka jako mała patriotka z wielką dumą prezentuje Herb Polski, tak jak orzeł z legendy prezentował swoje piękno i majestat.

Wiktoria - Orzeł biały

Święto przypadające na okres 2 - maja czyli Dzień Flagi, to jedno z tych ważniejszych w przedszkolnym kalendarzu. Znajomość polskich symboli narodowych to takie ABC małego Polaka. W tym czasie eksponujemy barwy narodowe w otoczeniu naszego domu, w pobliżu miejsca pracy, po to by podkreślić naszą przynależność i miłość do ojczyzny. W majowej galerii zaroiło się od białych orzełków. Pierwszego wykonała Wiktoria i chętnie zaprezentowała go koleżankom i kolegom z przedszkola.