Palce lizać!

6 miesięcy temu

W październiku dzieci z najstarszych grup wzięły udział w warsztatach kulinarnych promujących zdrowe odżywianie.
"Pszczoły", "Plastusie" i "Biedronki" skorzystały z zaproszenia stalowowolskiego magistratu i wraz z paniami udały się (odpowiednio: 6, 12    i 17 października 2023 r.) do hali owocowo-warzywnej "Zieleniak", by pod okiem małżeństwa prowadzącego bloga "Zabawa w gotowanie" przygotować smaczne i zdrowe przekąski. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż podstawowym składnikiem wspomnianych kulinarnych poczynań był... ćwikłowy burak!
Dzieci samodzielnie wykonały gofry i koktajl, które następnie spożyły z ogromnym apetytem. Nie kryły przy tym zaskoczenia, jak bardzo wszystko im smakuje i jednocześnie jak jest to słodkie, mimo że nie użyto ani grama cukru.
Te pouczające warsztaty z pewnością na długo zostaną w pamięci naszych wychowanków. Mamy nadzieję, że dzieci częściej będą sięgać po tzw. "dobre kalorie" i że spotkanie z panią Eweliną i panem Mariuszem Szkutnikami okaże się inspiracją do poszukiwań nowych ulubionych smaków. (MZ)